Значення групи безпеки в системі опалення

Групи безпеки для котлів

Використовуючи незалежну систему опалення, слід звернути особливу увагу на її безпеку. В таких цілях, в залежності від типу системи, рекомендується встановлювати групи безпеки котла і групи безпеки бойлера.

Групи безпеки являють собою пристрої, які в аварійних ситуаціях оберігають систему від надмірного тиску та повітря. Як правило, групи безпеки складаються з декількох елементів системи опалення, що забезпечують контроль та безаварійну роботу обладнання та системи.

До складу групи безпеки котла входять:

безопасность котла
  • Запобіжний клапан,
  • Автоматичний відвідник повітря, що має запірний клапан,
  • манометр.

До складу групи безпеки бойлера входять:

  • Запобіжний клапан,
  • Зворотній клапан,
  • Замочний вентиль.

Деталі групи безпеки котла, що складають, монтуються на консолі з різьбовим під’єднанням. Консоль виготовляється з оцинкованої сталі або латунного сплаву, яка може бути теплоізоляцією або без.

Монтаж групи безпеки котла провадиться на виході з котла у вертикальному положенні. Строго забороняється встановлювати запірну арматуру на відстані між котлом та групою безпеки котла !!!

Монтаж групи безпеки бойлера проводиться так, щоб запобіжний клапан знаходився нижче запірного клапана.

безопасность бойлера

Запобіжний клапан є невід’ємною частиною захисного пристрою, призначеного для захисту систем опалення від неконтрольованого перевищення максимально допустимого робочого тиску. Оскільки опалювальні котли є найбільш чутливими до підвищення тиску, аварійні запобіжні клапани вибираються з порогом спрацьовування в межах допустимого значення тиску експлуатації котельного обладнання. Аварійний клапан слід встановлювати так, щоб у разі можливого закриття запірних кранів він скидав тиск, що виник усередині котла.

Автоматичний відвідник повітря призначений для відведення повітря з системи опалення, тим самим запобігає передчасній корозії опалювальних приладів, трубопровідних арматур, появі шумів і повітряних пробок.

Манометри, термометри та термоманометри, надають візуальний контроль над параметрами тиску та температури в системі опалення. Термоманометри бувають двох типів: з аксіальним та радіальним підключенням. Наявність автоматичного запірного клапана, що постачається у комплекті, дозволяє замінити термоманометр без зливу системи. При установці термоманометра запірний клапан відкривається так, що теплоносій, що проникає в пружинний механізм вимірювання тиску, також омиває температурний датчик.

Зворотний клапан не допускає зміни потоку рідини в системах, запобігаючи можливості руху рідини у протилежному напрямку, при цьому вони діють автоматично. Своє завдання вони виконують як у нормальному експлуатаційному режимі, так і в аварійних режимах. Раптове падіння тиску може сприяти утворенню зворотного потоку рідини, що є неприпустимим для нормальної роботи системи опалення та обладнання.

Запірний вентиль забезпечує перекриття подачі рідини до накопичувального водонагрівача у ручному режимі.

Administrator
Без коментарів
Опубліковано в:
Новини
Коментарі
Ще немає коментарів.
Напишіть коментар
Ваш коментар
Ім'я
Email
Усі результати пошуку