Запобіжні заходи при встановленні та експлуатації котлів

Водонагрівальні пристрої на різному паливі вимагають особливих запобіжних заходів при установці та експлуатації. Сучасні моделі котлів виробляються із застосуванням передових технологій і вимоги щодо їх застосування постійно зростають. Всі правила з монтажу та експлуатації однаково поширюються на промислові та побутові котли. У разі неправильної експлуатації обладнання, яке працює під тиском, можливі вибухи великої руйнівної сили. Правила щодо безпечного використання експлуатації котлів поширюються на обладнання з тиском до 0,7 кгс/см при температурі води до 115 °С.

Найбільшу увагу вимагають газові котли. При виникненні нестачі повітря, природний газ в апараті повністю не прогорає, внаслідок чого утворюється чадний газ, який небезпечний для людини. Перше, на що треба звертати увагу для правильної та безпечної роботи пристрою – це його встановлення. Схеми газового опалювального обладнання відбуваються за однаковими пунктами. Наприклад, котел Buderus Logamax U044-24K atmo використовує таку схему підключення.

Виробника газового обладнання випускають опалювальну техніку у різних модифікаціях. Тому послідовність виходів і габарити комплектуючих для кожної моделі різні, тому варто заздалегідь підбирати і враховувати запчастини для котлів різних типів і серій. На котлі повинен бути встановлений автоматичний захист та вимкнення при неправильній роботі обладнання.

Безперебійне функціонування автономних систем опалення та водопостачання залежить від безлічі параметрів: правильна конфігурація всієї системи, грамотне проектування та розрахунок, правильне поєднання між собою всіх компонентів системи та правильний монтаж, при якому дотримані всі вимоги.

З урахуванням всіх цих параметрів відбувається і встановлення обладнання – конденсаційні казани. Таке обладнання можна встановлювати на кухні, але рекомендується використовувати окрему для цього кімнату, з висотою стель 2,2 метра. Необхідний обсяг приміщення визначається виходячи з сумарної теплової потужності встановлених котлів: до 30 кВт – 7,5 кубічних метрів, від 30 до 60 кВт – 13,5 кубічних метрів, понад 60 кВт – 15 кубічних метрів.

Підходить з особливою ретельністю необхідно до вибору димаря. Хороший димар від звичайного котла, або нержавіючий з дешевої сталі димар від дачної печі, який витримує високі температури вихлопних газів, не підходить для роботи з конденсаційним котлом. Фахівці рекомендують використовувати коаксіальний димар Vaillant.

Твердопаливні котли безпечні, для експлуатації не потрібно обов’язково облаштувати котельню або окреме приміщення, а монтаж не потрібно погоджувати з контролюючими організаціями. Установка не вимагає спеціальних знань чи умінь, а для роботи використовується паливо. Великої популярності користується модель Buderus Logano G211-42D kW. У технічних характеристиках такого типу обладнання, зазначена, бажана схема підключення.

Більш безпечне опалювальне обладнання – електричні котли, вони не вимагають особливого виду палива, а лише безперервної подачі електроенергії. Для їх монтажу не потрібне окреме приміщення. Розробники забезпечили сучасні моделі широким набором функцій автоматизації, які дозволяють спростити контроль за роботою такого пристрою. За правилами безпеки рекомендується кожен котел оснащувати необхідною комутуючою апаратурою, приладами автоматичного керування, контролю, захисту та сигналізації, які конструктивно оформлені у вигляді виносного або вбудованого пульта керування.

Усі прилади призначені для облаштування автономного опалення повинні бути обладнані приладами для вимірювання тиску та температури, запобіжними пристроями, запірною арматурою та вказівниками рівня рідини.

Alex
Без коментарів
Опубліковано в:
Огляди та статті
Усі результати пошуку