Запобіжні заходи при установці

Для того, щоб котел працював справно і без перебоїв, необхідно не тільки правильно підібрати обладнання, але й провести правильний монтаж. Нерідко виникають випадки, що неграмотна установка призводить до виходу з експлуатації пристрою та заборони його технічного огляду. Є деякі норми та рекомендації, які дозволяють уникнути помилок під час встановлення конденсаційних котлів. Насамперед, варто пам’ятати, що встановлення такого обладнання потребує дозволу від газової інспекції. Рекомендовано, щоб монтаж та встановлення проводив кваліфікований спеціаліст. При інсталяції такого типу обладнання важливим є точний розрахунок тепловтрат будівлі та проектування опалення з урахуванням всієї роботи котла.

Найкращим місцем, де фахівці рекомендують встановлювати колонку, вважається окрема кімната, якщо такого приміщення немає, в такому випадку підійде кухня. Наприклад, модель Buderus Logamax plus GB162-80 з габаритними розмірами 130х520х465 мм не займе багато місця в їдальні.

Начіпне обладнання конденсаційного типу закріплюється на стіні спеціальними гачками дюбелями. Вважається правильним, якщо нижня частина апарату відходить від стіни більше ніж верхня. Установка проводиться з особливою ретельністю, щоб він не нахилявся убік, інакше може виникнути замикання. Для зниження температури теплоносія потрібно вживати додатковий ряд заходів щодо зниження тепловтрат – влаштувати теплоізоляцію конструкцій, що захищають, встановити вікна з багатошаровим склінням. Особливу увагу варто приділяти при установці великогабаритних казанів типу Buderus Logamax plus GB112-60.

Важливим фактором є правильний вибір та підключення димоходу. Перше, на що необхідно звертати увагу – це герметичність стиків всіх елементів. Діаметр димаря слід точно підбирати для кожного котла, по діаметру отвору. Наприклад, технічні характеристики котла Buderus Logamax plus GB162-80, діаметр димохідної труби – 110/160 мм.

Фахівці рекомендують купувати димар для конденсаційних котлів із кислототривких матеріалів (нержавіюча сталь або пластик). Це пов’язано з тим, що конденсат, що проходить димоходом, це легка кислота, тому необхідно використовувати матеріал із захистом від корозії. Також димовідвідна труба повинна розташовуватися таким чином, щоб конденсат потрапляв назад в котел, але при цьому фільтруючи опади. Попадання опадів у котел може призвести до поломки котла.

Загальні помилки під час встановлення конденсаційного котла:

  • Відсутність елементів відведення конденсату. Проблема може виникнути, як і за відсутності елементів ємності або неправильно підібране обладнання.
  • Виведення конденсату виведено на вулицю, що в зимовий час призведе до замерзання основних вузлів апарату, що призведе до поломки котла. Багато сучасних апаратів оснащують функцією захисту від замерзання, оскільки у моделі Viessmann Vitodens 200W WB2B 45kW.
  • Не можна проводити монтаж обладнання на легкозаймистих стінах.
  • Використання газового лічильника, який не підходить під потужність котла.
  • Відсутність газових фільтрів

Розробниками створюються моделі, які не повинні викликати труднощів при експлуатації, де передбачається наявність необхідних захисних функцій, так Bosch Condens 2000 W ZWB 24-1 AR.

Alex
Без коментарів
Опубліковано в:
Огляди та статті
Усі результати пошуку