Як проводиться установка димоходу

Найбільш ефективно виводить продукти горіння від котлів коаксіальний димар. Для більш правильної роботи необхідно враховувати основні правила при монтажі таких димовідводів. У порівнянні з традиційними димовідведенням установка коаксіального не викликає таких труднощів. В інструкціях до них написані основні вимоги до монтажу:

  • Враховувати тиск природного газу, що подається, не повинен перевищувати 0,003 МПа
  • Необхідно вводити газопровід у приміщення, в якому розташований тепловий агрегат
  • Рекомендується виводити димові гази через зовнішні стіни будівлі

Такі вимоги висуваються для всіх моделей, у тому числі коаксіальний димар Viessmann .

Для уникнення загоряння, отвір димаря роблять вище котла не менше ніж на 1,5 м і трохи більше діаметра труби. Коли трубу виведено назовні, її слід трохи нахилити під кутом 3°, щоб краще виводився конденсат.

Фахівці радять перед початком роботи зробити деякі розрахунки та враховувати довжину димоходу, за відсутності рекомендацій в інструкції, враховувати від 5 м – для вертикального типу установки, до 1 м – для горизонтальної установки. Також, радять робити димар за рівнем не вище покрівлі та на 0,6 м далі віконного отвору. Наприклад, труба димова концентрична з коліном (60/100) L800 для Buderus GB012 , рекомендована довжина за інструкцією – 800мм. Якщо казан знаходиться на значній відстані від зовнішньої стіни, при установці слід використовувати спеціальний подовжувач, який дозволяє збільшити розмір труби до 3 м. Так, в комплектації є подовжувач коаксіальний (60100) L=0.5. При розрахунку довжини труби необхідно враховувати, щоб стики не опинилися в перерізі труби.

Опалювальне обладнання з димоходом з’єднують за допомогою одноконтурного секційного коліна, яке за допомогою двоконтурного трійника, наприклад коліно 90 для коаксіальних труб (60100) . При вертикальній установці димохід фіксують, використовуючи трійник зі знімним схилом, і надійно кріплять його до стіни кронштейнами. Діаметр виходу від котла повинен бути не ширшим, ніж діаметр самого димоходу.

Якщо монтаж проводять у регіонах з рясним опадом, димовідвід необхідно розташовувати на відстані від землі, щоб уникнути попадання снігу і граду в отвір.

Alex
Без коментарів
Опубліковано в:
Огляди та статті
Усі результати пошуку