Як правильно вибрати бойлер непрямого нагріву

Бойлери непрямого нагрівання є пристроєм для нагрівання води, використовуючи при цьому тепло опалювальної системи. Такий спосіб нагрівання забезпечує нагрівання води до високих температур та підтримує тривалий час у гарячому стані. Водонагрівачі непрямого нагріву можуть встановлюватися як у квартирах, приватних будинках, котеджах, котельнях та на промислових підприємствах.

как выбрать бойлер косвенного нагрева

Для того щоб правильно підібрати водонагрівач непрямого нагріву, необхідно правильно розрахувати його обсяг. Об’єм бака безпосередньо залежить від основних цілей використання води, кількості споживаної води та кількості користувачів. Також фахівці рекомендують враховувати кількість одночасних точок водорозбору.

Наступне, що необхідно зробити, визначиться з місцем встановлення та кріпленням. Моделі бойлерів з місткістю бака до 200 л можуть бути як підлогові, так і настінні. Наприклад, бойлер непрямого нагріву Reflex AF 200/1M – тип монтажу на підлогу, у свою чергу непрямий Drazice OKCV 180 навісний горизонтальний+тін 220в – тип монтажу навісний, горизонтальний. Обладнання з об’ємом бака більше 200 л встановлюється лише на підлозі.

бойлер косвенного нагрева Reflex AF 200/1M

Технічні характеристики кожної моделі водонагрівача залежать від виробника агрегату та обраної моделі. При покупці слід ретельно вивчати такі характеристики:

  • потужність
  • час нагрівання до необхідної температури
  • наявність автоматичного захисту та регулювання
  • габарити, об’єм бака та форма корпусу
  • робочі параметри: тиск у лінії подачі та контурі нагрівального середовища
  • максимальна температура
  • наявність додаткових автоматичних функцій

Купуючи бак для нагрівання води, важливо правильно вибрати матеріал, з якого виконаний бак. Найкращим варіантом вважається бак із нержавіючої сталі. Відомо, що за експлуатаційними характеристиками такий матеріал має низьку реакційну здатність, має протикорозійні властивості і довговічні. Також рекомендують звертати увагу на емальовані баки, наприклад, непрямий Drazice OKCV 200 навісний горизонтальний+тін 220в .

За формою бойлери бувають: циліндричні, прямокутні та кубічні. Форма бака не впливає на їх експлуатаційні характеристики та функціональність, на відміну від накопичувачів бойлерів, непрямого нагріву не мають тену для бойлера .

Час підвищення температури в ємності залежить від прохідного перерізу (діаметра труби) змійовика. Труба теплообмінника з великою товщиною швидше нагріватиме воду, проте вимагає більшої продуктивності генератора тепла, тобто котла опалення.

Час нагріву бойлера об’ємом 20л – 30 хвилин, 200л – близько 3 годин. Місткість рекомендовано вибирати в залежності від ваших потреб. Слід правильно підбирати модель залежно від продуктивності вашої системи опалення.

тэн для бойлера 1

Найчастіше бойлери такого нагрівання забезпечуються електромеханічними покривами від корозії, пов’язані з перенесенням електричної енергії. Фахівці рекомендують захищати бак, змінюючи один раз на рік анод з магнію або підключати катодний захист до електромережі. Купуючи таке обладнання, необхідно дивитися, чи входить до нього в комплект прилад для підтримки постійної температури та запобіжний клапан. Такий прилад стане у нагоді при безпосередньому використанні комбінованого нагрівача.

Alex
Без коментарів
Опубліковано в:
Огляди та статті
Усі результати пошуку