Сонячні колектори для нагрівання води

Ціни на енергію зростають рік у рік, тому при будівництві будинку шукаються рішення, які дозволять заощаджувати. Таким рішенням, яке значно знижує витрати на утримання будинку, є застосування сонячних колекторів.

Багато енергії, близько 25% від загального обсягу попиту, ми використовуємо для нагрівання води в домашніх потребах. У нашій кліматичній зоні є можливість заощадити навіть до 70% загального попиту на енергію, необхідну для нагрівання води. Щоб отримати такий позитивний енергетичний баланс важливо правильно підібрати майбутню систему. Ефективність системи сонячних колекторів, насамперед, залежить від якості. Дуже значущим це зробити покупку відомого, визнаного виробника. В даному випадку, якість не варто економити.

Високоякісні колектори є більш дорогими, але ефективність поглинання сонячного випромінювання зберігають протягом 20 років, завдяки чому ця інвестиція швидко окупить себе. У сонячних колекторах низької якості ефективність поглинання сонячного випромінювання може впасти вже за кілька років, і це означає зниження економії енергії.

Хороші сонячні колектори мають високоякісні абсорбери та відповідну ізоляцію. Під впливом сонячних променів поверхня колектора, де знаходиться абсорбер, поглинає сонячну енергію, яка потім передається як тепла спеціальної солярної рідини.

Високоселективним покриттям абсорбера є найчастіше чорний хром – що максимально використовує енергію сонячного випромінювання. Цей шар завдяки своїй стійкості до «старіння» забезпечує високу ефективність сонячного колектора протягом усього періоду його експлуатації. Захист колектора (зовнішня оболонка) складається із загартованого скла, стійкого до впливів механічних навантажень, тим самим забезпечуючи високу передачу сонячного випромінювання в колектор.

Пакета, що включає два плоских пластинчастих колектора з площею близько 4 м², цілком достатньо для постачання гарячої водою для сім’ї з 2 – 4-х чоловік. Система складається не тільки з встановлених колекторів на даху, вона також включає такі складові як: акумулюючу ємність з комплектом для підключення та монтажу, трубопроводами, гідравлічними та керуючими контролерами.

Варто зазначити, що найбільш вигідною установкою системи сонячних колекторів буде на початку будівництва будинку. Встановлені колектори зменшать площу основного покриття даху, чим вже сприяють економії на матеріалах покриття. Ємнісний бак для гарячої води з ізоляцією є найнеобхіднішим елементом сучасних низькотемпературних систем нагріву. Модернізація існуючої системи нагріву завжди буде дорожчою, але в перспективі вигідною інвестицією, яка не вимагає демонтажу частини покриття – колектори встановлюються на покритті даху.

Інвестиції в сонячні колектори без сумніву окупаються і приносять значну економію коштів. Виробники колекторів стверджують, що завдяки їм ми можемо заощадити до 60% енергії на рік. Проте, точна оцінка періоду відшкодування витрат остаточно не відома, у разі ці цифри зовсім різні. Найпростіший спосіб обчислити його шляхом поділу вартості інвестиції на рівень щорічної економії. Але важко передбачити такі заощадження. Витрата води в різні періоди використання, ціна на енергоносії, і навіть ступеня сонячного світла в наступні роки часто змінюються. Передбачається, що термін амортизації з урахуванням актуальних цін на енергоносії, залежно від площі колектора та розташування будинку, становитиме кілька років. Слід також зазначити, що за цін, що постійно зростають, на енергоносії (особливо електрику) термін окупності інвестицій може значно скоротитися.

Якщо Вас зацікавило встановлення системи сонячних колекторів, зверніться до наших консультантів.

Administrator
Без коментарів
Опубліковано в:
Новини
Коментарі
Ще немає коментарів.
Напишіть коментар
Ваш коментар
Ім'я
Email
Усі результати пошуку