Що потрібно знати для вибору системи опалення будинку?

 

Winter ready

В останні роки проблема з правильним вибором автономної системи опалення стає все більш актуальною. До того ж ціни швидко ростуть на всі види палива, як і центрального опалення. Для того щоб зробити автономне опалення необхідно врахувати безліч деталей. Настійно рекомендується звернутися до фахівців, але і вам звичайно варто освоїти основні моменти.

Системи в яких обігрів відбувається за рахунок гарячої води, є найдоступнішими та раціональнішими системами опалення у наш час.

Відмінність систем опалення:

 • системи з природною циркуляцією, де рух води наводиться рахунок різниці ваги гарячої води в трубі, що подає, і холодної води після її остигання в батареях і трубах;
 • системи з примусовою циркуляцією, де рух води наводить насос.

Найефективнішою системою опалення є система з примусовою циркуляцією, т.к. забезпечується найкращий комфорт. Подулючені циркуляційного насоса збільшує тепловіддачу, регуляцію температурного режиму, що робить систему економічно вигідною (зменшення витрати палива на 30%). Спочатку необхідно визначитися з найкращим типом енергоносія для опалення приміщення. Якщо є можливість підключення до магістралі природного газу, це буде найдешевшим і зручним рішенням. Якщо немає такої можливості, слід вибрати інше джерело енергії:

 • скраплений газ є альтернативою природному газу. Якщо вирішиться використовувати скраплений газ як джерело енергії, потрібно установка ємності для нього, що дуже дорого (залежно від розміру ємності). Більшість газових казанів придатні до експлуатації з цією системою. Необхідно лише замінити форсунки, які в основному постачаються у комплекті з котлом.
 • рідке паливо (диз. паливо) – найзначніші витрати на обладнання для системи опалення на дизельному паливі. При цьому допускається переведення на газове опалення шляхом заміни пальника.
 • тверде паливо (дрова, вугілля) найменш зручний тип, т.к. часто потрібно завантаження топки, наявність відведеного місця зберігання дров. Але водночас є найдешевшим джерелом тепла.
 • електрика є найдорожчим джерелом енергії у процесі експлуатації, але з мінімальними витратами на обладнання.

Знаючи який тип палива найбільш підходящий для опалення, слід визначитися з потужністю. Визначити потужність котла можна, використовуючи співвідношення 1 кВт, потрібно для опалення 10 м 2 , за умови, що приміщення добре утеплене з висотою стелі до 3 м. Якщо ж котел буде використовуватися ще для гарячого водопостачання, то необхідна потужність збільшиться на 20 – 50%. Чимало важливий вибір опалювальних приладів. На ринку найбільш популярними є:

 • чавунні  радіатори відрізняються гарною тепловіддачею, низькою вартістю, витримуванням високим тиском.
 • конвектори нагрівають приміщення за рахунок циркуляції повітря, що проходить через них.
 • сталеві панельні радіатори мають невелику інерційність та внутрішній об’єм, тому полегшують можливість автоматичного регулювання температури у приміщенні.
 • алюмінієві радіатори відрізняються невеликою вагою, стильним дизайном і гарною тепловіддачею. Схильніше до корозії є головним їх недоліком.
 • біметалічні радіатори фактично являють собою алюмінієві радіатори, що поєднують усі їх плюси: невеликою вагою, дизайном, тепловіддачею, а також стійкістю до корозії.

Опалювальні прилади вибираються як і котли, по тепловій потужності і з того ж співвідношення – 1кВт на 10 м2. Також при виборі необхідно враховувати параметр тиску, який розрахований опалювальний прилад. Варто звернути увагу на теплові насоси, що відрізняються тим, що на 1 кВт витраченої електричної енергії, можливо отримати 4-7 кВт теплової енергії, Широкий модельний ряд сприяє задоволенню запитів щодо опалення, забезпечення гарячою водою та кондиціювання.

Автономное отопление

Administrator
Без коментарів
Опубліковано в:
Новини
Коментарі
Ще немає коментарів.
Напишіть коментар
Ваш коментар
Ім'я
Email
Усі результати пошуку