Що необхідно враховувати при виборі газового казана

Газові котли для облаштування автономного опалення користуються великою популярністю у всьому світі. Сучасний ринок опалювального обладнання пропонує великий асортимент пристроїв такого типу. Інженери модернізують кожну модель і оснащують їх зручнішими та автоматичнішими функціями. Визначити найкращу марку та модель, стає все складніше. Єдине необхідне умови купівлі газового приладу, це наявність поблизу будинку газопроводу.

Перше, на що необхідно звертати увагу при покупці, це спосіб встановлення: підлоговий або настінний. Цей фактор впливає на місце де ви хочете розмістити прилад. Популярністю користується компактна модель котла Saunier Duval KLZ 40.

Вибираючи начіпне обладнання, слід враховувати: необхідна потужність, площа обігріву, наявність автоматичного керування, характеристики димоходу.

Газові котли поділяються на два типи – один або двоконтурні. Перші нагрівають воду або теплоносій тільки для центрального опалення. Двоконтурні пристрої мають додатковий вбудований теплообмінник або бойлер, за допомогою чого нагрівають воду і для ГВП. Наприклад, модель котлів PROTHERM 50 KLZ із бойлером 90 л. Такі прилади займають значно менше місця, ніж одноконтурні, оскільки вони виглядають як компактна шафка. Для великого будинку або сім’ї більше трьох осіб, 2-х контурні найкращий варіант, тому що здатні забезпечити великим об’ємом води. Котел Buderus Logamax U052-24 відмінний варіант, бувають у двох виконаннях одно- та двоконтурні, із закритою камерою згоряння.

Основна характеристика приладу – його потужність. Газовий котел для будинку необхідно вибирати з урахуванням цього значення. Фахівцями розраховано мінімальну потужність колонки, на підставі якої потрібно підбирати обладнання. Мінімальна величина – 1 кВт на кожні 10 кв.м опалювального приміщення, якщо висота стель не перевищує 3 метри. Варто враховувати, що показник розрахований на постійний тиск у газопроводі, який дорівнює 15 мБар. Відомо, що взимку воно може зменшитись майже наполовину. Наприклад, котел Beretta City 35 CSI (з дисплеєм) має потужність 37,6 кВт і здатний забезпечити водою одночасно кілька точок водозбору.

Наступний параметр, який необхідно звернути увагу під час купівлі, це наявність управління. За газовими котлами не потрібне особливе обслуговування, протягом усього опалювального сезону вони працюють без безпосередньої участі людей. Однак, згідно з вимогами, рекомендується провести техогляд пристрою, проводиться перевірка системи відведення продуктів згоряння та очищення димоходу. Для більш правильної та безперебійної роботи колонки потрібна наявність автоматичних функцій:

  • керування температурою
  • погодне регулювання
  • програмування температури на певний час доби
  • незалежне керування кількома опалювальними контурами

Нова модель такого обладнання котел Beretta City 24 CSI Такий тип оснащений автоматичними функціями електророзпалювання, регулювання температури, перемикання на літній – зимовий режим, контроль падіння тиску, функцією самодіагностики та захистом від перегріву теплоносія.

Надійність та високий ККД зробили популярними сучасні моделі газових котлів. Підбираючи котел та фірму виробника, варто також звернути увагу на сервісне обслуговування та можливість придбання запасних частин такої самої фірми.

Alex
Без коментарів
Опубліковано в:
Огляди та статті
Усі результати пошуку