Різновиди газових казанів

Газові котли – пристрої здатні обігріти та забезпечити будинок гарячою водою, завдяки передачі теплоносія енергії, що виникає при згорянні палива. Так як вид такого автономного опалення дуже популярний, то його різновид дуже різноманітна. Класифікація газових казанів:

За способом виконання: підлогові та настінні. Головна їхня відмінність у широкому діапазоні регулювання потужності. Такі типи колонок здатні обігріти приміщення площею до 200 кв. Підлогові моделі більші за габаритами і важчими, мають чавунний теплообмінник, популярним виробником вважається Saunier Duval KLZ 40. На думку споживачів, такі пристрої довговічніші, ніж настінні зі сталевим теплообмінником. Настінні, більш компактні і добре вписуються в інтер’єр кімнати, наприклад, котел Bosch Gaz 6000 WBN 24H RN.

За кількістю контурів: одно або двоконтурні. Одноконтурні нагрівають тільки воду, яка знаходиться в системі опалення, щоб використовувати такий котел як ГВП, до нього необхідно підключати бойлер. Під котел Bosch Gaz 7000 W ZSC 35-3 MFA можна підключати бойлер непрямого нагріву. Двоконтурні колонки більш функціональні: вони мають додатковий вбудований пальник ГВП, рахунок чого пристрій може служити одночасно і для обігріву системи опалення, і для отримання гарячої води в декількох місцях водозбору. Наприклад, котел Bosch Gaz 7000 W ZWC 28-3MFA, який може опалювати приміщення до 300 кв.м та має потужність від 8,6 – 28 кВт.

За способом збирання продуктів згоряння: відкрита або закрита камера. Колонки з відкритою камерою згоряння для процесу горіння використовують повітря із приміщення, в якому вони розташовані. Для таких апаратів необхідно забезпечити відповідну вентиляцію, щоб продукти згоряння могли виходити за допомогою димоходу. Пристрої із закритою камерою згоряння одержують повітря з вулиці, відповідно продукти горіння викидаються на вулицю, не впливаючи з повітрям у приміщенні. Через це можна встановлювати таке обладнання не тільки в спеціальних котельнях, а й у будь-якому іншому приміщенні (котел Beretta CIAO 24 CSI N).

За енергоефективністю: конвекційний чи конденсаційний. Зовні такі пристрої практично не відрізняються. Конденсаційні котли використовують найвищу теплоту згоряння. За рахунок водяної пари, що утворюються на стінках економайзера, відбувається обігрів приміщення. Конвекційні апарати використовують нижчий рівень згоряння. Система опалення такого типу проектуватиметься зі створенням усіх умов, що не допускають конденсації водяної пари.

За типом розпалювання: електророзпал або п’єзорозпал. За наявності електронного розпалювання, запуск відбувається автоматично. Моделі з автоматичним розпалом економічніші, через відсутність гніт з полум’ям. Серед споживачів популярна модель котел Buderus Logamax U072-24. У разі наявності п’єзорозпалу котел доводиться включати вручну.

Говорячи про виробників, слід зазначити, що випуском якісного опалювального обладнання, яке використовує передові технології, виділяють виробників Німеччини, Франції та Італії.

Alex
Без коментарів
Опубліковано в:
Огляди та статті
Усі результати пошуку