Рекомендації щодо встановлення електричного котла

Для обігріву будівлі середніх розмірів найбільш ефективним способом обігріву буде опалювальна система з електричним казаном. Одним з перших та найважливіших етапів проведення монтажних робіт з підключення котла вважається обв’язка електричного котла. Це схема установки, яка вимагає спеціального облаштування місця для монтажу котла. Головна вимога – наявність системи електроживлення. Схема підключення прораховується за потужністю котла та передбачуваної системи.

Розміщувати електричне опалювальне обладнання можна у будь-якому місці будинку або квартири, на відміну від газових та твердопаливних котлів. Головне, щоб до нього був вільний доступ для обв’язки, що полегшити обслуговування апарату надалі. Виробники пропонують два види монтажу такого обладнання: підлоговий та настінний. Підлогові потужніші і підходять для площі будинку понад 600 кв.м. Потужність таких опалювальних приладів від 60 кВт, що передбачає використання трифазної розетки. Такого вимагає модель апарату Bosch Tronic 5000 H 60kW та Bosch Tronic 5000 H 45kW .

Настінні електрокотли мають меншу потужність від 5 до 60 кВт та здатні відпити площу менше 600 кв.м. Слід зазначити, що будь-яке опалювальне обладнання з потужністю понад 12 кВт вимагає підключення в трифазну гілку. Так, наприклад, у моделі котла Bosch Tronic 5000 H 18kW та у моделі Bosch Tronic 5000 H 6kW.

Фахівці рекомендують розташовувати нижній патрубок на рівень нижче від радіатора, так що вода буде вільно циркулювати в системі.

Незалежно від схеми теплопостачання з електронним котлом, потрібно робити заземлення приладу. Пристрої можна підключати до електрощита, але фахівці рекомендують не використовувати нульову фазу. Це може призвести до поломки, оскільки обладнання приймає такі дії, як коротке замикання. Правильне підключення електричної опалювальної системи до мережі є однією з умов надійної роботи опалювальної системи. Для правильної та безперервної роботи котла слід правильно підібрати всі комплектуючі, а також правильно виконати обв’язку системи. Правильний монтаж забезпечить незначну різницю в температурі рідкого теплоносія на вході пристрою. Варто враховувати всі рекомендації від виробника щодо підключення пристрою, які вказані в інструкції, наприклад, як до котла Kospel EKCO.L1z 6 (6кВт, 380В).

Система опалення з електричним теплогенератором може бути з природною або примусовою циркуляцією води. У другому випадку в ланцюжок додають насос, який наздоганятиме воду під тиском. При природній циркуляції передбачається нагрівання води та її рух. Від того, наскільки низько розташовуватиметься теплогеніратор, залежить прогрівання радіаторів і сила нагнітання.

Фахівці рекомендують приєднати казан прямою лінією від електролічильника. Але перед цим потрібно розрахувати потужність котла.

Важливий етап – це монтаж заземлення. Заземлення провадиться від самого котла до металевої частини фундаменту будівлі. Під час, коли проводиться установка електрокотла для опалення в систему, потрібне використання регулятора кімнатного типу, який має безпотенційний вихід. Також слід використовувати воду для опалення з мінімальним показником жорсткості.

Alex
Без коментарів
Опубліковано в:
Огляди та статті
Усі результати пошуку