Призначення та види коаксіального обладнання

У перекладі слово “коаксіальний” трактується як подвійний канал. Конструкція такого димаря є двоконтурною. У ньому менша за діаметром труба, розташовується більшою. По всій довжині вони не стикаються один з одним, а пов’язані в одне ціле за допомогою спеціальних перемичок. Така система забезпечує виведення продуктів та підведення повітря з вулиці найбільш ефективно.

Сучасні коаксіальні димоходи розробляються таким чином, що є повним комплексом заходів щодо виведення продуктів горіння і підведення необхідної кількості повітря для підтримки процесу згоряння всередині котла.

Найбільш відомі два види коаксіальних димоходів:

  • З нержавіючої сталі
  • Оцинковки

Димовідводи з нержавіючої сталі, такого типу як труба димова концентрична з коліном (60/100) L800 для Buderus GB042 , мають: внутрішній плащ, виготовлений із сталі нержавіючої аустенітної корозійностійкої. Зовнішній плащ – сталь нержавіюча. Грибок коаксіального димоходу з нержавіючої сталі, призначений для захисту коаксіального димоходу від атмосферних опадів. Він встановлюється за потреби на вертикальні димарі для газових котлів. Грибок димоходу з’єднується з елементами труби для газового казана без додаткового кріплення.

Димарі з оцинкованої сталі також є конструкцією, яка складається з двох труб різного діаметру. Весь простір між ними заповнений негорючим, теплоізоляційним шаром, виготовленим на основі високоякісних базальтових порід. Завдяки такій конструкції забезпечується швидке нагрівання внутрішньої труби, що дозволяє уникнути утворення конденсату. Приклад труби такого типу є коаксіальний подовжувач (60100) L=0,5.

Залежно від способу установки димовідведення буває: внутрішній або зовнішній. Монтаж обладнання проводиться у кількох виконаннях:

  • вертикальному
  • горизонтальному
  • похилому

Вертикальна установка димоходу застосовується в тому випадку, якщо немає можливості зробити вихід димоходу на вулицю. Такий тип використовують у тому випадку, якщо стоїть котел із примусовою вентиляцією. Через постійне промерзання та утворення льоду при великих морозах провідні фірми-виробники опалювальних котлів рекомендують встановлювати коаксіальні котли з ухилом у бік котла.

За способом застосування коаксіальні димоходи використовують для конденсаційних і традиційних котлів. Головна вимога до димоходів для конденсаційних котлів у тому, що відбувається примусове видалення продуктів згоряння, для цього найкраще підходять димарі з двотрубною системою. Головна вимога для правильної роботи димоходу – герметичність стиків елементів димоходу, особливо на горизонтальних і похилих ділянках, на яких може виникнути протікання.

Alex
Без коментарів
Опубліковано в:
Огляди та статті
Усі результати пошуку