Призначення сонячних колекторів

Сонячні теплові колектори – пристрої, в яких відбувається перетворення світла на тепло за допомогою спеціальних елементів – поглиначів випромінювання. Сонячні колектори дозволяють зібрати енергію для забезпечення гарячої води для душу, ванної та кухні; обігріти приміщення невеликої закритої теплиці або саду будь-якої конструкції практично цілий рік; допомагає забезпечити тепло в будинку під час підключення до контуру опалення. Сучасні сонячні колектори здатні обігріти вашу оселю.

назначение солнечных коллекторов

Сонячні колектори роблять власників повністю незалежними від електричних та газових котлів. Геліосистема хоч і залежить від електроенергії, але споживає їх у мінімальному кількості. Сучасні сонячні водонагрівальні установки відрізняються простою конструкцією та технологічним нововведенням, яке дозволяє жити комфортно, не завдаючи шкоди навколишньому середовищу.

Основним елементом термічних сонячних установок є колектор. Найбільш популярні плоскі сонячні колектори . Складаються колектор із покритого виборчого абсорбера, який поглинає сонячні промені та трансформує їх у теплову енергію. Фахівці рекомендую поміщати такий колектор у термоізольований ящик із прозорими стінками, що зводить до мінімуму термічні втрати.

плоские солнечные коллекторы

Колектор призначений для збору сонячної енергії у найбільш зручному для використання вигляді. Сонячні колектори поділяють на основні групи:

  • Вакуумні багатотрубні або трубні з примусовою або природною циркуляцією теплоносія, це стаціонарні конструкції, які розраховані на стаціонарну роботу
  • Повітряні сонячні колектори – одні з найпростіших та найлегших. Накопичене тепло знімається з поверхні колектора, що нагрівається потоком повітря. У таких конструкціях тепло знімається з поверхні колектора, що нагрівається, потоком повітря.

Широко затребувані сонячні батареї з двошаровим поглиначем тепла, за принципом роботи схожі на літній дачний душ в основі якого знаходиться бочка. Сама бочка оброблена на зовнішній поверхні бітумною мастикою або чорною фарбою.

Принцип роботи всіх колекторів є досить просто. Сонячні промені нагрівають чорну поверхню абсорбера, тепло передається рідини, що знаходиться в змійовику. Проходячи через змійовик, вода потрапляє в спеціальний бак, при цьому витісняючи холодну рідину в контур нагрівального колектора. Наприклад, сонячний колектор Ensol EM1V/2,0B Al-Cu . Сонячний колектор приєднується до теплового контуру, зануреного в накопичувальний бак з водою. Контур виготовляють у вигляді вертикальної трубчастої спіралі, яка проходить через об’єм ємності.

солнечный коллектор Ensol

Сонячні колектори – гарне рішення як альтернативне джерело тепла. Геліосистеми поступово набираю популярність, так як це повністю безвідходний та екологічний спосіб обігріву та отримання гарячого водопостачання.

Administrator
Без коментарів
Опубліковано в:
Огляди та статті
Усі результати пошуку