Пристрої та робота плоских сонячних колекторів

Плоский сонячний колектор – пристрій, призначений для нагрівання води впливом сонячних променів. Плоский сонячний колектор перетворює енергію сонця на теплову енергію рідкого теплоносія. Нагрів може досягати значних температур. Плоскі колектори рекомендовано використовувати в системах ГВП та опалення, найчастіше у приватних будинках.

схема солнечного коллектора

Складаються плоскі колектори з абсорбера, у якому відбувається нагрівання теплоносія. У моделях, призначених для побутової експлуатації ( сонячний колектор Ensol EM1V/2,0B Al-Cu ), використовується вода, для промислового використання – застосовується рідина з властивостями антифризу. Абсорбер – це тонколистова металева пластина чорного кольору для кращого променевого поглинання. Знизу щільно прилягає змієподібна трубка, малого перерізу, якою циркулює вода, нагріваючись під пластиною металу. Розташований абсорбер усередині корпусу, стінки та дно теплоізольовані. Лицьова частина плоского сонячного колектора закрита загартованим склом із особливими оптичними властивостями.

Принцип роботи геліосистеми: розігріта вода піднімається з колектора і надходить у накопичувальний бак, водночас холодна вода подається в колектор. З накопичувального бака вода витрачається на побутові потреби. У міру проходження теплоносій остигає та повертається в колектор, не змішуючись з водою в баку. За таким принципом працюють усі геліосистеми, наприклад, сонячні колектори Ensol EM1V/2,0S Al-Cu .

установка солнечного коллектора

У конструкцію геліосистем входять:

  • Датчики фіксації температури в накопичувальному баку та сонячному колекторі
  • Накопичувальний (розширювальний) бак
  • Циркуляційний насос
  • Датчик температури для підігріву води
  • Спеціальний сонячний регулятор

Для плоского сонячного колектора застосовується скло з коефіцієнтом пропускання спектрального інтервалу від 0,4 до 1,8 мкм і досягає 95%, у нижній частині колектора використовується теплопоглинаюче покриття з ефективністю 90%. Поверхня скла матова – для ефективнішого поглинання сонячних променів, як у моделі сонячного колектора Ensol ES2V/2,65S Al-Cu .

Важливо, щоб плоскі колектори мали хорошу теплоізоляцію, здатну знизити втрати тепла. Рекомендована товщина теплоізоляції геліосистеми, завтовшки від 20 до 60мм. Виготовленої з мінеральної вати та світловідбиваючої алюмінієвої плівки.

солнечный коллектор для дома

Рекомендовано встановлювати плоскі колектори на покрівлю будинків або стіни. Оптимальне рішення – встановлення плоского сонячного колектора на стадії будівництва будинку.

Alex
Без коментарів
Опубліковано в:
Огляди та статті
Усі результати пошуку