Пристрої коаксіального димаря

Правильна та безпечна робота опалювального обладнання потребує якісного димаря. Коаксіальні димоходи – це сучасне димовідвідне обладнання, яке можна встановлювати з котлами як з відкритою, так і закритою камерою згоряння. Виробники виготовляють коаксіальні димарі з двох трубок різного діаметру, які знаходяться одна в одній. Зовні конструкція є єдиною двоконтурною конструкцією. Усередині труби не стикаються між собою завдяки спеціальним перемичкам, що надає трубопроводу підвищену жорсткість. Популярною моделлю та виробником вважається коаксіальний димар Immergas.

Особлива конструкція димоходів включає дві незалежні системи, які використовуються в конкретних умовах:

  • Труба меншого діаметра призначена для виведення продуктів згоряння палива
  • Труба з великим діаметром служить для забору повітря в камеру згоряння

Тобто, через зовнішню – надходить холодне повітря, а через внутрішню піднімаються гарячі продукти згоряння. Довжина пристрою не перевищує двох метрів, є і виняток, які виникають при монтажі. В основному вони призначені для горизонтального розташування та виводять продукти згоряння на вулицю крізь стіну.

Іноді можна зустріти конструкцію, яка виводиться крізь стельове перекриття та покрівлю. Оскільки необхідний кисень надходить у казан зовні, немає необхідності забезпечувати постійний приплив свіжого повітря до приміщення шляхом провітрювання. Труби йдуть у комплекті з коліном, наприклад модель коаксіальний подовжувач (60100) L=1.0.

При монтажі конструкції коаксіального димовідводу слід чітко витримувати проміжок між трубами протягом траси. У систему димоходу коаксіального типу для настінного котла входить елемент, що фільтрує, і накопичувач конденсату. Такі елементи входять до конструкції коаксіального подовжувача (60100) L=0.5.

У комплект коаксіального димаря входить:

  • Труби
  • Коліно
  • Збірник випарів
  • Трійник
  • Прочищення
  • Наконечник агрегату

Процес згоряння, надходження кисню та відведення газів проходить у закритій камері, що безпечніше для людей, оскільки продукти згоряння не потрапляють у приміщення. З коаксіальними димарями немає потреби в облаштуванні додаткової вентиляції. Конструктивно димоходи складаються з кількох елементів, які дозволяють їх адаптувати для установки в будь-яких схемах – розгалужену магістраль, трубопровід із поворотними вузлами тощо.

Alex
Без коментарів
Опубліковано в:
Огляди та статті
Усі результати пошуку