Принцип роботи обігрівачів конвекторного типу

Основний принцип роботи конверторних обігрівачів в тому, що гаряче і холодне повітря мають різну щільність. Виходячи з цього, важче повітря з низькою температурою накопичується ближче до підлоги, а тепле повітря піднімається вгору до стелі. Всі моделі конвекторів мають дві щілини: одна розташована вгорі, інша внизу. Завдяки цим виходам відбувається проходження повітря у потрібному напрямку. Робота приладу здійснюється таким чином, через нижню щілину холодне повітря заходить усередину пристрою, нагрівається за допомогою тену, стає легше, проходить верхню щілину і виявляється під стелею.

Принцип работы обогревателей

Усі сучасні моделі конвекторних обігрівачів відрізняються простотою конструкції. Усередині металевого корпусу розташований нагрівальний елемент, що працює від електромережі. Температура нагрівання регулюється термостатом, ручка якого розташована на зовнішній панелі. У сучасних моделях використовується для корпусу метал завтовшки 0,8 мм. Популярна модель конвектора підлогового Kermi KSV .

Існують три типи нагрівальних елементів для конвекторних нагрівачів:

1. Стрічковий нагрівальний елемент являє собою діелектричну пластину невеликої ширини, по обидва боки якої розташовуються петлі зі сплаву хрому з нікелем. Вигляд таких конвекторів вже застарів, вони дуже повільно гріють повітря через відсутність ребер. Тут гріється сам корпус приладу, а за ним рухається і тепле повітря.

2. Найбільшою популярністю користуються нагрівальні елементи трубчастого типу (Тен), на трубці нагрівача розташовуються ребра з алюмінію. Чим більше і частіше вони розташовані, тим вищий рівень тепловіддачі.

3.Монолітний, мають ніхромову нитку, яка розміщена в литому алюмінієвому корпусі з ребра, а для ізоляції застосовується засипка з діелектрика. Тут уже тепловтрати якщо і спостерігаються, то мінімальні – адже різниці в температурному розширенні більше не існує, наприклад, внутрішньопідлогові конвектори Kermi KRN11 .

конвектор напольный Kermi KSV

У побутових умовах найчастіше використовують електричні конвекторні обігрівачі. Існують також водяні нагрівачі, вони не відрізняються особливою ефективністю, але через свої компактні габарити їх використовують у маленьких кімнатах. Особливу популярність останнім часом набули газові конвектори, наприклад конвектори підлогові Kermi KNV.

конвектор

Найчастіше конвектори випускають у формі прямокутника, дизайн схожий на всі існуючі моделі на ринку. Головна відмінність моделей – висота корпусу, ніж вищий прилад, там швидше повітряний потік проходить через нього.

Alex
Без коментарів
Опубліковано в:
Огляди та статті
Усі результати пошуку