Принцип роботи газової колонки

Газова колонка – зручний проточний водонагрівач, що працює на природному газі. Ідеально підходить якщо в будинку немає гарячого водопостачання, але підведено газ. Для того, щоб вибрати відповідну колонку, необхідно вивчити її принцип роботи, види та спосіб встановлення.

Перш ніж розглядати принцип роботи пристрою, слід зазначити, що сучасні моделі для гарячого водопостачання бувають двох видів:

  • Відкриті камери згоряння
  • Закрита камера, трубовані

Принцип роботи будь-якої газової колонки однаковий: холодна вода пропускається через теплообмінник пристрою, де нагрівається за рахунок пальників, які розташовані під теплообмінником. Потрібний кисень потрапляє по вентиляційній системі природним шляхом. Відпрацьовані гази диму йдуть спеціальним димарем, який призначений для колонки. За такою схемою працює колонка газова Bosch Therm 2000 OW 10-KB .

Усі технічні можливості апарату спрямовані лише на нагрівання води та її подачу. Тому газові колонки мають нижчий у порівнянні з газовими котлами ККД від 85-92%, турбовані нагрівачі – до 94%.

Кожен пристрій вмикається по-різному. При ручному способі включення розпал відбувається методом запалювання газу сірником, при цьому пальник спалахує при повороті ручки подачі газу. Запуск сучасних колонок буває двох видів: електронний або п’єзорозпал.

П’єзорозпал – механічне зусилля, яке перетворюється на іскру. Обладнання включається за допомогою кнопки, яка розміщується на лицьовій панелі. Далі автоматично відбувається відкриття крана, колонка запалюється і подає гарячу воду. Популярністю користується модель колонки газової Bosch Therm 4000 O WR 10-2 P з двома датчиками димових газів .

Газове обладнання, яке включається за допомогою електронного розпалювання, вважаються найбільш функціональними та якісними.

Увімкнення апарата відбувається за допомогою двох батарейок, які дають заряд для іскри. Для таких стовпчиків не потрібні кнопки або сірники, для її запуску досить просто відкрити кран. Однією з затребуваних моделей вважається газова колонка Bosch Therm 4000 O WR 13-2 B .

Газовая колонка

Для довгої та правильної роботи колонки, слід дотримуватися всіх правил експлуатації. Фахівці рекомендують здійснювати нагрівання води до рівня не більше 60°, оскільки вища температура прискорює відкладення солей на поверхні теплообмінника.

Alex
Без коментарів
Опубліковано в:
Огляди та статті
Усі результати пошуку