Правила вибору твердопаливного котла

Слід запам’ятати основні критерії вибору твердопаливного котла:

 • Потужність
 • Вид палива
 • Обсяг завантажувальної камери та час горіння
 • Матеріал теплообмінника
 • Енергоспоживання
 • Наявність додаткових функцій автоматики та безпеки котла
 • Буферна ємність у котлі
 • Можливість переходу на газ

Для того, щоб підібрати правильну потужність котла, фахівці рекомендують враховувати розмір приміщення, рівень теплоізоляції будинку, що опалюється. Для розрахунку потужності котла можна використовувати усереднене значення – 1 кВт потужності обігріває 10 кв.м утепленого приміщення, з висотою стель – 3 м. Ці дані використовуються лише за умови забезпечення опалення котлом, при використанні обладнання та для нагрівання гарячої води, необхідно враховувати додаткову потужність. Наприклад, котел Bosch Solid 3000 H SFU 40 HNC має потужність 56 кВт, здатний обігріти приміщення до 200 кв.м і при підключенні бойлера непрямого нагріву забезпечить будинок водою.

Наступне на що необхідно звертати увагу – вид палива, що використовується. Багато казанів можуть працювати на кількох видах палива: бурому вугіллі, антрациті, коксі, дрова, спеціальні паливні брикети, торф та багато іншого. Наприклад, модель SAS UWG 29 kW може працювати на: кам’яне вугілля асортименту горіх, суміш зі штибом або дерево сухе. Калорійність різних видів палива істотно відрізняється, тому потужність котла під час роботи від різного палива буде відрізнятися. Багато виробників вказують основний вид палива, тому варто орієнтуватися на нього, тому що з ним котел може працювати тривалий час без шкоди самого пристрою.

Об’єм завантажувальної камери – це обсяг, який можна використовувати для закладки палива. Максимальний об’єм для котлів із верхнім завантаженням палива, тільки верхнє завантаження дозволяє рівномірно заповнити паливну камеру. У котлів з передньою завантажувальною камерою рівномірний розподіл палива по камері потребує додаткових витрат часу та зусиль. Така топка у котлі Bosch Solid 5000 W-2 SFW 21 HF UA, з топкою – 66 л.

Виробники спеціалізуються на виробництві чавунних та сталевих котлах. Чавунні котли мають велику корозійну стійкість, і вони більш довговічні. У свою чергу здатність стали легко переносити зміну температури, що дозволяє твердопаливним котлам зі сталевим теплообмінником використовувати автоматику. Сталеві котли реагують швидше за чавунні котли, вони швидше остигають і швидше нагріваються.

Енергозалежні котли – пристрої, що мають електричну панель управління та вентилятор, що нагнітає повітря в камеру згоряння. До таких котлів відносять: піролізні, пелетні та тривалого горіння. Усі вони мають вентилятор.

Для захисту апарату від перегріву системи опалення сучасні моделі мають охолодний теплообмінник, який може бути вбудований в котел або встановлений між виходом котла і системою опалення. Такий контур є у казанах Buderus Logano S111-2-16 WT kW. Розробники створюють моделі, з якими можна застосовувати примусову циркуляцію теплоносія. Це дозволяє заощадити кошти, що витрачаються на будівництво систем опалення. Також для захисту всієї системи від перегріву використовується клапан, що перемикає, який здатний при перегріві котла блокувати подачу перегрітого теплоносія в систему, а подає в неї холодну воду з водопроводу. Така функція є у котлі ATMOS DC 32 S .

Часто фахівці рекомендують використовувати разом із твердопаливним котлом великий теплоізольований бак із водою, який включається між котлом та системою опалення. Такий бак називається буферною ємністю або акумулятором тепла. Він виконує такі завдання:

 • Акумулює тепло і подає його в систему опалення
 • Захищає систему опалення від перегріву казана
 • Дозволяє зв’язати кілька різних котлів в єдину систему
 • Систематизує температурний режим котла
 • Зменшує періодичність завантаження палива.

Alex
Без коментарів
Опубліковано в:
Огляди та статті
Усі результати пошуку