Правила підключення водонагрівачів

Водонагрівачі – прилад встановлення та підключення якого потребує особливої уваги. Для початку фахівці рекомендують спочатку вибрати місце та схему установки водонагрівального бака. Найчастіше водонагрівач встановлюють у ванній, де його набагато зручніше підключити до системи водопостачання. Однак, якщо бойлер має великі габарити, він буде не доречний у санвузлі малогабаритних квартир. Наприклад, бойлер Electrolux EWH 15 Rival O є досить компактним, тому його можна встановлювати навіть у маленькому приміщенні.

бойлер Electrolux EWH 15 Rival O

Місце монтажу бойлера має бути забезпечене розеткою електроживлення та висновками для водопостачання, потім необхідно розмітити на потрібній висоті місце для кріплення монтажного кронштейна, що входить до комплектації водонагрівача. Кронштейн необхідно зміцнити на стіні та повісити сам бак. Тільки після цього слід підключити до вхідного отвору електронагрівача запобіжний клапан, необхідний для скидання надлишкового тиску води. До запобіжного клапана приєднується шланг. Через нього у водонагрівач подаватиметься вода. Інший кінець шланга приєднують до труби холодного водопостачання. Також необхідно підключити другий шланг, який з’єднуватиме штуцер бойлера та змішувач. Перед першим включенням бойлера в мережу необхідно повністю прибрати повітря. Для цього у відключений водонагрівач запускається ода доти, доки з гарячого крана не перестануть виходити повітряні бульбашки. Всі ці дії призводять до правильної роботи пристрою, і немає необхідності замінювати тен для бойлера .

подключения бойлера

Водонагрівачі мають більшу потужність, тому досить вимогливі до мережі. Фахівці радять для підключення до бойлера електроживлення, необхідно провести від розподільного щита квартири окремий кабель перетином мідної жили від 2,5 мм, а сам щит повинен мати прилад ПЗВ. Багато нагрівачів мають комплект захисного відключення, як у бойлера Bosch Tronic 2000 T ES 080-5 2000W . Слід пам’ятати, що існують пристрої накопичувального та проточного типу. Перший варіант електробойлерів витрачає менше енергії для нагрівання, але потребує певного місця для монтажу. Другий варіант компактніший, але має підвищену потужність, тому витрачає набагато більше електрики. Водонагрівач обов’язково має бути заземлений, тому його краще підключати до триполюсної розетки. Коли бойлер встановлений у ванній, фахівці рекомендують використовувати вологостійку розетку.

Отже, для підключення водонагрівача фахівці рекомендують мати:

  • окремий розподільний щит
  • трижильний кабель необхідної довжини
  • автоматичний вимикач, розрахований на струм до 16А
  • пристрій захисного відключення зі струмом витоку менше 30мА.

При підключенні такого потужного електроприладу як бойлер необхідно обов’язково враховувати правила техніки безпеки. Для підключення газової колонки набагато важливіше враховувати правила техніки безпеки, так як пристрій вибухонебезпечний, монтаж краще проводити професіоналами.

Alex
Без коментарів
Опубліковано в:
Огляди та статті
Усі результати пошуку