Порівняння видів твердопаливних котлів

Універсальні котли традиційного горіння – надійні та економічні, монтаж пристроїв здійснюється швидко. Сучасні моделі таких апаратів забезпечені автоматичними функціями, як SAS UWT 48 kW.

Переваги такого обладнання: доступна вартість, простота експлуатації не вимогливі до палива. Але універсальні котли мають і недоліки: відносно невелика тривалість горіння.

Час горіння: дрова – від 2 до 5 годин, вугілля – від 4 до 8 годин.

Вид палива вибирає сам користувач, у більшості випадків можливе використання вугілля, дров та брикетів.

Коефіцієнт корисної дії приладів від 60 до 80%.

Необхідно здійснювати завантаження не менше 2-4 разів на добу, чистити пристрій від утворення золи не менше одного разу на добу, а також чистити теплообмінник один раз на тиждень.

Твердопаливні котли тривалого горіння – найбільш економічні, використовуються для опалення будь-яких приміщень. Наприклад, Bosch Solid 2000 B-2 K 32-1 S62. Такі апарати можуть працювати на одній закладці до 5 діб.

До переваг відносять: тривалий час горіння, універсальні та невибагливі до палива.

До недоліків такого обладнання відносять висока ціна, великі габарити через збільшені завантажувальні камери. Час горіння залежить від типу та виду палива. Дрова 5-12 годин, вугілля 10-48 годин.

Вимоги до палива: у більшості випадків можливе використання вугілля, дров, брикетів та інших доступних матеріалів.

Коефіцієнт корисної дії становить від 80 до 90%. Обслуговування: завантаження палива не менше 1-2 разів на добу, теплообмінник – не менше 1-2 разів на місяць.

Піролізні котли – відмінна характеристика в тому, що полум’я при горінні палива схоже на газовий пальник або паяльну лампу, до таких котлів відноситься модель Buderus Logano S121-2-21 WT kW.

До переваг таких котлів належить: висока економічність; екологічність.

Час горіння дрова від 4 до 14 годин.

Вимоги до палива: тверді породи дерева з вологістю до 20-25%.

Коефіцієнт корисної дії: від 85% до 90%

Слід виконувати наступне обслуговування котла: завантаження паливом 1-2 рази на добу, чищення золи 1-2 рази на тиждень, у деяких моделях автоматичне, чищення теплообмінника не менше 1-2 разів на місяць.

Пелетні котли на гранулах – як паливо застосовується деревні гранули або пелети, які виробляють з тирси та інших видів стружки, тирси та інших відходів деревообробної промисловості.

До переваг таких котлів належить: автоматизована робота, мінімум обслуговування, точне регулювання, програмована робота.

Час горіння від 12 до 120 годин та більше, якщо збільшити топку або організувати склад.

Вимоги до палива: для побутових котлів рекомендується використовувати деревну пеллету, але можливі індивідуальні рекомендації виробника, зазначені в інструкції.

Коефіцієнт корисної дії: 85-93%

Необхідне обслуговування: завантаження паливом 1-2 рази на тиждень або рідше, чищення від золи не менше 1-2 разів на місяць, у деяких моделей автоматичне, очищення теплообмінника не менше разу на місяць.

Alex
Без коментарів
Опубліковано в:
Огляди та статті
Усі результати пошуку