Пластинчасті теплообмінники

Пластинчасті теплообмінники є пристроями, які складаються з гофрованих пакетів пластин. Між пластинами проводиться віддача тепла від гарячого теплоносія до холодного середовища за допомогою сталевих, мідних, графітових та титано гофрованих пластин. Гарячі та холодні шари рідини проходять у протитоці з обох боків кожної пластини.

Пластини є основним елементом теплообмінника, які виготовлені з корозійностійких сталей методом холодного штампування. Матеріалом для виготовлення пластин може бути як недорога нержавіюча сталь, так і різні сплави, здатні працювати з агресивними рідинами.

Пластинчасті теплообмінники бувають: • розбірні, що мають широкий спектр застосування, герметизуються гумовим ущільненням; • паяні розроблені для використання в умовах високої температури та тиску;

Пластинчасті теплообмінники широко використовуються з гумовим ущільненням між пластинами. Монтаж та демонтаж яких здійснюється досить швидко, очищення поверхні теплообмінника потребує незначних витрат часу та зусиль.

На передній плиті теплообмінників класичного виконання знаходяться вхідні та вихідні патрубки теплоносія. Також існують виконання теплообмінників, де вхідні та вихідні патрубки розміщено як на передній, так і на задній плиті. За допомогою фланцевого, різьбового або з’єднання під зварювання здійснюється приєднання до входу та виходу робочих середовищ. Існує можливість відсутності будь-яких патрубків на вході або виході теплоносія. У таких випадках навколо отвору на плиті робиться отвір з внутрішнім різьбленням під шпильки, які дозволяють приєднати трубопровід з теплоносієм, застосовуючи термостійке гумове або каучукове ущільнення.

Застосовуються пластинчасті теплообмінники в системах гарячого водопостачання та опалення, вентиляції та кондиціонування в бізнес центрах, промислових будівлях, у машинобудуванні, у холодильній техніці як випарників та конденсаторів, у текстильній промисловості, у компресорних та турбінних установках, у харчовій промисловості та багатьох інших.

Перевагами пластинчастих теплообмінників

Істотними перевагами пластинчастих теплообмінників перед іншими теплообмінниками: вони відрізняються компактністю, високим коефіцієнтом теплопередачі низькою тепловтратою, низькою втратою тиску, невеликими витратами при виробництві ізоляційних, монтажно-налагоджувальних та ремонтних робіт, можливістю розбирання теплообмінника при очищенні, а також можливістю збільшення потужності шляхом додавання пластин.

Простота пластинчастих теплообмінників сприяє їх установці прямо на підлогу або на несучу конструкцію блокового теплопункту.

 

Administrator
Без коментарів
Опубліковано в:
Новини
Коментарі
Ще немає коментарів.
Напишіть коментар
Ваш коментар
Ім'я
Email
Усі результати пошуку