Переваги використання конденсаційних котлів

Сьогодні конденсаційні котли мають велику популярність, принцип роботи такого обладнання модернізується з кожною моделлю. Коефіцієнт корисної дії конденсаційних апаратів у кілька разів вищий, ніж у інших опалювальних приладів.

Під час роботи інших конденсаційних котлів при згорянні палива водяні пари утворюються водяні пари разом із димовими газами, які мають температуру від 100 до 170 °С, потрапляють в атмосферу. У існуючих на сьогоднішній день методах розрахунку ККД котлів приймається за 100%. При конденсації пар води, що виділяється енергія становить додаткові 11%. Котли конденсаційного типу використовують таку додаткову енергію для нагрівання води. Виходячи з таких розрахунків, тому ККД таких котлів у кілька разів більше. У цьому полягає перша та основна перевага такого обладнання. Однією із затребуваних моделей серед покупців є Viessmann Vitodens 200W WB2B 45kW. Компактний настінний пристрій з потужністю 105 кВт.

Температура пари конденсату досягає приблизно – 57°С. Якщо температура нижча, включається функція, яка виділяє додаткову теплоту конденсації. Для забезпечення наявності пари в таких колонках використовується вода зворотної лінії опалювальної системи.

У технічних характеристиках до конденсаційних котлів вказується ККД, у ньому можна визначити потужніший котел чи ні. Наприклад, до моделі Buderus Logamax plus GB042-22K коефіцієнт корисної дії 109%. Максимальне значення ККД вказується для температурного режиму 50/30 °С.

Обладнання такого типу буває настінного чи підлогового типу. Багато хто стверджує, що обладнання навісного типу може працювати навіть за низьких температур, а також може споживати енергію економніше на 20%, що знижує витрати на опалення. Підлогові моделі опалювальних приладів найчастіше використовують для опалення промислових об’єктів, так як вони мають велику потужність.

Також до переваг конденсаційного обладнання відносять компактні габарити та мала вага, незалежно від способу монтажу, що спрощує його транспортування та встановлення. Багато хто вважає, що обладнання такого типу може працювати тільки із системою тепла підлога. Однак, у конструкції апарату вбудований модуляційний пальник, який дає можливість досягати глибокої модуляції потужності, що дозволяє зменшувати витрати газу та повітря. Дуже зручною та ефективною у плані подачі теплого повітря вважається модель Buderus Logamax plus GB112-60. Такий тип обладнання зручний для застосування у будинках, котеджах, де необхідно опалювати велике приміщення.

Завдяки низькому рівню вібрації та відсутності шуму, не потрібно встановлювати прилад в окремій кімнаті або робити спеціальну віброізоляцію.

До експлуатаційних переваг відносять:

  • Максимальна потужність ККД навіть при низьких температурних режимах (навіть при роботі навісного обладнання моделі Buderus Logamax plus GB012-24K)
  • Наявність теплообмінника із якісної нержавіючої сталі, що збільшує термін служби
  • Навісне обладнання має потужність до 100 кВт.
  • Конструкційні особливості пальника забезпечують великий діапазон модуляції потужності, що призводить до плавної та економічної роботи.
  • Обладнання не шкодить екології, тому що немає викидів шкідливих речовин в атмосферу.
Alex
Без коментарів
Опубліковано в:
Огляди та статті
Усі результати пошуку