Особливості застосування електричних котлів опалення

Електричний опалювальний котел – одне з найпоширеніших видів автономного опалення. Таке обладнання працює на найзручнішому джерелі палива – електриці. Електрокотли можуть бути як основним, так і допоміжним нагрівальним елементом системи. Принцип роботи електричного котла заснований на перетворенні електричної енергії на теплову. Коефіцієнт корисної дії таких апаратів становить 94-98%.

Пристрої автономного опалення такого типу можуть живитися від мережі 220-380 В, вони не чутливі до перепадів напруги в мережі і здатні працювати від мережі, навіть якщо його показник далеко від норми. Спеціалісти рекомендують для опалення приватного будинку площею 230 кв.м, використовувати опалювальний котел потужністю 23 кВт. Наприклад, електрокотел Bosch Tronic 5000 H 24kW .

Ще одним важливим перевагам котлів є те, що для їх монтажу не потрібно окремого приміщення. Сучасні моделі електрокотлів максимально автоматизовані, що спрощує контроль над роботою всієї опалювальної системи. Популярною моделлю вважається Kospel EKCO.L1z 6 .

Розробниками створено три основні типи електричних казанів:

  • ТЕНові
  • Електродні
  • Індукційні

Тенові котли відрізняються наявністю трубчастого нагрівального елемента Тена, завдяки якому відбувається нагрівання теплоносія. Такий нагрівальний елемент є ніхромовою спіраль, упаковану в електроізолюючий матеріал і запресовану в алюмінієву трубку. Часто тен кріплять у днище водяного бачка, яке висновки виходять назовні. Недоліком підігріву вважається утворення корозії на трубці. Популярною моделлю, з теновим нагріванням вважається Kospel EKCO.R1 8 .

Котли з електродним нагрівачем ґрунтують принцип роботи на тому, що електричний струм проходить між електродами через потік теплоносія та нагріває його. Відмінною особливістю такого обладнання є те, що теплоносій розглядається, як складова частина його електричного ланцюга. За рахунок нагрівання теплоносія безпосередньо ККД таких апаратів досягає 98%. Популярна модель таких пристроїв Bosch Tronic 5000 H 18kW .

Індукційні котли – принцип роботи заснований на можливості індукційного струму, нагрівати металевий сердечник. Таке обладнання є трансформатором, вторинна обмотка складається з металевого сердечника у вигляді лабіринту, по якому циркулює теплоносій. Індукційний струм нагріває сердечник, а той передає тепло рідини, що знаходиться в ньому.

Застосування котлів від електрики має низку переваг. Розробники створюють нові моделі котлів із компактнішими габаритами. Це дозволяє встановлювати обладнання навіть у невеликому приміщенні. Також, за умови їх встановлення не виникає особливих складнощів. Їх можна підібрати для будь-якої системи опалення. Створюються як одно-і двоконтурні електрокотли. Для зручнішої установки можна вибрати котли автономного опалення підлогові або підвісні – багато в чому це залежить від розмірів квартири або будинку, які необхідно опалити за допомогою даного обладнання. Найчастіше покупці купують навісне обладнання – Bosch Tronic 5000 H 4kW .

Отже, основні переваги використання електричних казанів:

  • прийнятна вартість котла та його монтажу
  • невеликі габаритні розміри та простота установки
  • зручність експлуатації
  • відсутність шуму під час роботи
  • не потрібне обладнання димоходу та вентиляція
  • високий рівень екологічності

Однак є й одна вада – вартість електрики.

Фахівці рекомендують встановлювати нагрівальне обладнання великої потужності, більше 10кВт, лише після отримання згоди та дозволу від енергопостачальної організації. Перед покупкою такого пристрою варто проконсультуватися з фахівцем і правильно розрахувати потужність.

Alex
Без коментарів
Опубліковано в:
Огляди та статті
Усі результати пошуку