Опалення системою тепла підлога – важливі питання

 

Чи може бути система «тепла підлога» єдиною ефективною системою опалення, або ж використовується тільки для додаткового підігріву? Коли краще застосовувати нагрівальні кабелі, а коли мати?

Обігрів приміщень теплою підлогою стає все більш популярним. Встановлюючи теплу підлогу, ми позбавляємося настінних радіаторів опалення, чим заощаджуємо простір у приміщенні та отримуємо «свободу» для дизайну інтер’єру. Обігрів теплою підлогою може успішно застосовуватися як єдина система опалення в будинку. Істотною перевагою такого способу обігріву є дія теплої підлоги, яка дозволяє комфортно переміщається в приміщенні босоніж, по керамічній плитці, навіть узимку.

Електричне опалення чи водяне?

Теплый Пол

Існує два види підлогового опалення: водяної та електричної системи. Використовуючи водяну систему, потрібне встановлення труб, по яких циркулює вода, встановлення колектора для теплої підлоги та термостату. Найкраще це робити у процесі будівництва чи капітального ремонту.

Значно простіше встановлювати систему опалення підлоги. На поверхні підлоги встановлюються нагрівальні кабелі з потужністю та довжиною, що відповідає параметрам поверхні підлоги.

Нагрівальні кабелі підключаються до електричної системи за допомогою термостата, який автоматично підтримує задану температуру підлоги або повітря в приміщенні, залежно від того, чи встановлено датчик температури повітря або підлоги. Кожен контур опалення є незалежною системою опалення, яка програмується індивідуально. Вартість установки електричного підігріву підлоги є набагато дешевшою, ніж водяної системи, проте експлуатаційні витрати будуть дорожчими.

Мати чи кабелі для підлогового опалення?

Традиційно, тепла підлога встановлюється на теплоізоляційний шар товщиною мінімум 4 см. У зв’язку з великою масою бетону час прогріву такої підлоги займає багато часу, коливаючись від однієї до декількох годин. Але після нагрівання вона стабільно утримує температуру підлоги та повітря у приміщенні. Це забезпечує захист будинку від швидкого охолодження, якщо буде вимкнено електроживлення. Це дуже важливі переваги, коли опалення підлоги є єдиною системою опалення в будинку. У зв’язку з великою тепловою інерцією керування температурою підлоги стає досить складним.

Ванная комната

Зниження температури вночі або в робочий час може бути досягнуто термостатом з таймером. Термостат включає систему заздалегідь, так що у встановлений час була оптимальна температура. Регулятори призначені для контролю роботи систем теплої підлоги. Вбудований мікропроцесор автоматично вираховує та коригує теплову інерцію.

Обігрів теплою підлогою стає стандартом не тільки в будинках, але також і в квартирах, де ванна кімната часто оснащена цією системою опалення. Популярність цього виду опалення стала можливою завдяки створенню спеціальних матів, встановлених під кахлем на клей. Встановлюють їх переважно у процесі ремонту ванної кімнати. Важливою особливістю матів є те, що для нагрівання підлоги потрібен короткий проміжок часу, оскільки мати мають високу енергоємність і знаходяться поблизу поверхні підлоги.

Контроль та регулювання

Роботу нагрівальних кабелів та матів контролюють термостати. Для управління підлогового опалення найкраще використовувати термостати з датчиком підлоги спеціально розроблених для цих цілей. Вони повинні мати відповідний рівень захисту, щоб їх можна було встановити у ванній кімнаті. Через високу інерцію підлоги термостати повинні бути дуже точними і мати мінімальний гістерезис. Ці вимоги задовольняють електронні термостати. Якщо вони програмовані, то обов’язково повинні мати вбудовану функцію автокорекції часу увімкнення та вимкнення, щоб програмування можна було виконати в режимі реального часу.

Використовуючи програмовані термостати, комфортну температуру теплої підлоги буде отримано у певний час. Тоді система буде економічною у використанні.

Таким чином, для управління нагрівальних матів, рекомендується використовувати програмовані термостати. Хоча вони трохи дорожчі від звичайних термостатів, але вартість інвестиції швидко себе окупає.

Alex
Без коментарів
Опубліковано в:
Новини
Коментарі
Ще немає коментарів.
Напишіть коментар
Ваш коментар
Ім'я
Email
Усі результати пошуку