Навіщо призначені триходові клапани?

Головними елементами у вузлах обв’язування нагрівачів та охолоджувачів у системах вентиляції, опалення та холодопостачання є триходові клапани, призначеними для змішування потоків води, при цьому здійснюють підтримку постійної температури, що подається до пристроїв води.

Триходові клапани в основному використовуються для регулювання температури води, так само використовуються в системах ГВП з циркуляцією гарячої води або без циркуляції, в системах нагрівання акумулюючих ємностей і сонячного колектора, в системах теплої підлоги, сонячного опалення, здійснюють підміс шляхом байпасу між подають і лініями.

Конструкція триходового клапана ESBE досить проста, яка є корпусом з двох вхідних і одного вихідного отвору. Регулюючий пристрій у триходовому клапані представлено у двох варіантах:

• у вигляді штока спеціальної конструкції, з можливістю переміщення у вертикальному напрямку • у вигляді кулі, з можливістю обертатися навколо осі.

Варто підкреслити, що не здійснюється повне перекриття клапана, так як регулюючий елемент лише розподіляє потоки рідини, що сприяє їх регулюванню подачі теплового потоку та змішування.

Для можливості регулювання температури рідин в автоматичному режимі, на триходові клапани встановлюється система приводу ESBE ARA661, за допомогою якої до клапана надходить сигнал від різних датчиків. Приводи, що встановлюються на триходові клапани, можуть бути гідравлічними, електричними, пневматичними та іншими. Найбільш поширеними є триходові клапани з електроприводом, так як вони здійснюють найточніше регулювання.

Електроприводом на триходовому клапані може бути соленоїд (електромагніт), або сервопривод, побудований на електродвигуні з невеликою потужністю і системою передач. Клапани з електроприводом можуть керуватися за допомогою датчиків температури Afriso або тиску, які встановлюють у відповідних місцях вузлів обв’язування. Триходові клапани можуть бути укомплектовані з електроприводом і будь-яким приводом, що в свою чергу збільшує здатність оптимального забезпечення ефективної роботи клапана в певному випадку. Триходові клапани виготовляють із латуні, сталі або чавуну.

Триходові клапани – з чого складаються?

Триходовий змішувальний клапан являє собою нехитрий пристрій, що складається з корпусу, виготовленого з бронзи, в якому є два вхідні та один вихідний отвори. Регульованим елементом в змішувальному клапані є корозійно-стійкий шток, що рухається у вертикальному напрямку, не повністю перекриваючи клапан. Це дозволяє перерозподілити потоки холодної або гарячої рідини та здійснити їх змішування, щоб досягти оптимальної температури на виході

Слід підкреслити, що триходові змішувальні клапани змінюють співвідношення гарячої та холодної рідини, при цьому не змінюють напір води. Перевагою такого клапана є шток, оснащений подвійним ущільненням, де заміна зовнішнього кільцевого ущільнення можлива без дренування системи. Слід зазначити й інші переваги триходового змішувального клапана, такі як: виготовлення корпусу з корозійно-стійкого матеріалу, шток з подвійним кільцевим ущільненням, а також універсальне з’єднання за допомогою паяного, зварного або різьбового фітинга.

Administrator
Без коментарів
Опубліковано в:
Новини
Коментарі
Ще немає коментарів.
Напишіть коментар
Ваш коментар
Ім'я
Email
Усі результати пошуку