Настінні котли – яку модель вибрати?

Настінні котли застосовуються як у будівництві одно – так і багатоквартирних будинків. Однак варто звернути увагу на різноманітність, відмінності та експлуатаційні вимоги пропонованих газових навісних котлів на відміну від котлів підлог.

Вибір опалювального котла повинен бути заснований насамперед типом системи опалення, вимогами до гарячого водопостачання, умовами будівництва та очікуваннями самого користувача. Як правило, інвестор починає планувати систему опалення з вибору типу опалення радіаторне (тепла підлога), а також від кількості опалювальних контурів.

Основними пропозиціями на ринку настінних котлів є низькотемпературні котли простої конструкції та автоматикою постійної температури. Слід зазначити, що основним їх застосуванням має бути із системами з одним контуром радіаторного опалення. У разі застосування системи з великою кількістю контурів (наприклад, додатковий обігрів теплою підлогою), цей тип котлів не слід брати до уваги. Як правило, автоматика керування температурою (рекомендується для опалення підлоги), доступна для цілого ряду конденсаційних котлів, і, крім того, зниження температури нагріву води сприяє досягненню високої ефективності цих котлів.

Комфорт разом з настінними котлами – це просто

Поділ системи на окремі опалювальні контури підвищує комфорт при експлуатації, зокрема, дозволяючи окреме регулювати температуру та час нагрівання приміщення. З іншого боку, настінні котли (на відміну від котлів на підлогу), працюють як проточні нагрівачі і вимагають ретельного вибору гідравлічної системи. У разі наявності кількох контурів опалення: потрібне встановлення додаткових циркуляційних насосів, змішувальних клапанів, а також застосування гідрострілок та автоматики здатної працювати з двома і більше контурами.

 

Як правило, котли, крім роботи на опалення приміщення, забезпечують так само і приготування гарячої води. Наступним важливим питанням є вибір версії настінного котла: двоконтурного з прямим нагріванням гарячої води (ГВП) або одноконтурного з окремою ємністю для нагрівання води. Для квартир рекомендуються двоконтурні котли, а для односімейних будинків рекомендуються одноконтурні котли з ємнісним водонагрівачем.

Двоконтурні котли забезпечують споживання гарячого водопостачання звичайних квартир з ванною кімнатою, або душовою кабінкою, і кухнею. Точки водозабору повинні бути розміщені поблизу одна до одної, у тому числі не слід одночасно використовувати більше 1-2 точок водозабору.

Визначено більш комфортним постачанням гарячої води здійснюється за допомогою одноконтурних котлів, що працюють з ємнісним водонагрівачем. Об’єм ємнісного нагрівача, як правило, в діапазоні 80-300 дм³ забезпечує необхідну кількість води навіть при одночасному використанні кількох споживачів.

Відносно новим рішенням є компактні котельні центрального опалення, що складаються із настінних котлів та ємнісних водонагрівачів для гарячого водопостачання. Вони доступні також у версії для використання із сонячними колекторами. Переваги цих пристроїв є компактні розміри, дизайн, повна комплектація обладнання, нижча вартість інвестицій, ніж порівнянні системи, так само завдяки меншій кількості монтажних робіт.

 

Administrator
Без коментарів
Опубліковано в:
Новини
Коментарі
Ще немає коментарів.
Напишіть коментар
Ваш коментар
Ім'я
Email
Усі результати пошуку