Насосні станції для водопостачання дачі та заміського будинку

 

Як вибрати насосну станцію, на що слід орієнтуватися при виборі, який виробник стоїть уподобання – з цими та багатьма іншими питаннями стикаються власники заміських ділянок, які потребують водопостачання будинку та лазні, поливу території, наповнення басейну тощо.

Ринок побутових насосів та станцій представлений великою кількістю пристроїв вітчизняних та зарубіжних виробників. Наша фірма пропонує звернути увагу на надійну, перевірену часом лідера в системах водопостачання – продукцію компанії Pedrollo.

Насоси Pedrollo класифікуються так:

Насосні станції (поверхневі та занурювальні), • Дренажні насоси, • Фекальні насоси.

Поверхневі насосні станції є насосом, що знаходиться над джерелом води, де за допомогою всмоктування здійснюється подача води. Такі насоси бувають двох видів:

• Відцентрові – забезпечують подачу води з глибини 9 метрів; • Вихрові – забезпечують подачу води з глибини до 7 метрів.

Занурювальні або свердловинні насосні станції застосовуються у разі, коли неможливо використовувати поверхневі насоси. Застосовуються вони при подачі води зі свердловин діаметром не менше 9 см. Працюють насоси в ручному та автоматичному режимі. Корпус виготовлений з нержавіючої сталі, що забезпечує надійну працездатність насоса протягом багатьох років.

Вибираючи насосну станцію, необхідно враховувати з якого джерела проводитиметься забір води. У випадку, коли джерело води знаходиться на глибині до 9 метрів, варто застосовувати поверхневі насоси, що самоусмоктують, які поділяються на одноступінчасті і багатоступінчасті. Мінімальне енергоспоживання та низький рівень шуму – головна відмінність багатоступінчастого насоса.

Самовсмоктувальні насоси, які працюють у вакуумі, здатні проводити подачу води з глибини до 35 метрів (потужні насосні станції Pedrollo JDWm).

Насосні станції водопостачання виконують як пряму роль, відкачування та постачання води, так і роль посередника, що здійснює функції підвищення тиску в системі. У таких випадках до насосних станцій приєднується шланг від основного насоса (поверхневого або занурювального), потужності якого недостатньо, щоб забезпечити подачу води у необхідну точку ділянки.

Перевагами насосних станцій, у порівнянні з поверхневими або занурювальними насосами, є:

  • Підтримка тиску води, необхідного для повноцінного водопостачання будинку або ділянки;
  • Короткочасна працездатність станції за відсутності електрики;
  • Простота монтажу;
  • Циклічна (періодична) робота сприяє мінімальному зносу обладнання.

Пристрій та принцип роботи насосних станцій

Насосні станції складаються з: одного або декількох поверхневих насосів ежекторного типу (самовсмоктуючий насос); гідроакумуляторного бака, що є ємністю, яка розділена мембраною на дві порожнини, де в одній знаходиться вода, а в іншій – повітря під високим тиском.

У разі відключення електрики насосна станція здатна пропрацювати деякий час. Здійснюється це завдяки воді, раніше накачаній насосом у бак, яка надходить у трубопровід за рахунок тиску повітря. Наявність блоку автоматики з датчиком тиску в мембранному баку, що захищає насос від холостого ходу та перегріву двигуна.

Принцип роботи: насос накачує воду в акумуляторний бак до тих пір, поки тиск не набере необхідного значення, за процесом якого стежить реле тиску. Після цього слід відключити насос і перейти систему в режим очікування. Відкривши водопровідний кран, з бака під впливом тиску надходить вода, доки тиск не почне падати до заданої нижньої позначки, потім насос знову включиться для наповнення бака і процес повторюється. Охолодження відбувається за рахунок води, що перекачується. Але якщо двигун перегрівся, спрацює автоматика і насос буде знеструмлений доки не охолоне.

Вибір насосної станції

Перед тим як приступити до вибору насосної станції, слід дізнатися про можливості колодязя або свердловини, їх дебіт (продуктивність). Якщо дебет менше 1,7 м 3 /год, то не варто встановлювати насосну станцію, тому що насос не зможе забезпечити постійний тиск у системі та будуть перебої з водою.

Вибираючи модель насосної станції необхідно орієнтуватися на максимальну подачу. Бажано, щоб подача наосу була трохи меншою за відповідним параметром для колодязя або свердловини. Пов’язано це з тим, що якщо насос качатиме більше, ніж може давати свердловина, вода надходитиме з піском. Оскільки подача різних моделей насосних станцій коливається від 1,5 до 9 м 3 /год, визначають її, виходячи від необхідної кількості водозабірних точок. Наприклад, потрібно підвести воду для: кухні, ванної, басейну, лазні та поливу ділянки. Фахівцями встановлено, що витрата води в одній точці становить 0,35 м 3 /год, отже – 0,35 м 3 /год * 5 точок = 1,75 м 3 /год. Таким чином, насос з подачею 2 м 3 /год буде достатньо, з невеликим запасом продуктивність.

Так само розраховується необхідна ємність гідроакумулятора. Середня ємність, що відповідає одному крану, дорівнює 12 л. Виходячи з цього – 5 точок * 12 л = 60 л. Деякі виробники вказують максимальну кількість точок, які може забезпечити насосна станція.

Administrator
Без коментарів
Опубліковано в:
Новини
Коментарі
Ще немає коментарів.
Напишіть коментар
Ваш коментар
Ім'я
Email
Усі результати пошуку