Котли з піролізним спалюванням палива

Піролізні (газогенераторні) котли на ринку опалювальної техніки – це давно не новина. Споживач вже знайомий із цією назвою. Його (споживача) вже не дивує, що піролізні котли, як правило, в 1,5 – 2 рази дорожчі за традиційні твердопаливні, тому що час їх роботи на одному завантаженні в рази перевищує час роботи дров’яних і вугільних котлів. А що, зрештою, може бути важливішим для споживача, ніж час роботи котла? Кому сподобається прокидатися серед ночі від холоду і, стукаючи зубами, бігти в котельню, щоб підкинути дрова в ненаситне жерло?

Bosch

Чому ж піролізні котли можуть працювати на одній закладці палива на добу і навіть довше? Зрозуміло, час їх роботи може вимірюватися в широких межах залежно від багатьох факторів, а саме: температури на вулиці, необхідної температури у приміщенні, ступеня утеплення будинку, виду та вологості палива, а також від того, наскільки правильно спроектовано та змонтовано систему опалення. Але безперечно одне – піролізні котлиістотно ефективніші за традиційні.

Чому піролізні котли краще?

  • По-перше, при спалюванні дров, особливо вологих, неможливо досягти таких високих температур, як при спалюванні отриманого з них газу.
  • По-друге, для горіння газу необхідно менше вторинного повітря, ніж для горіння дров, завдяки чому вища температура горіння і, отже, ефективність та час горіння.
  • По-третє, процесом горіння піролізного газу легко управляти, тому робота газогенераторного котла піддається автоматизації практично так само, як газового або рідкопаливного.

Що таке піроліз?

В основу роботи газогенераторного котла покладено принцип піролізного спалювання (або сухої перегонки) палива, суть якого полягає в тому, що під дією високої температури і в умовах нестачі кисню суха деревина розкладається на летку – так званий піролізний газ і твердий залишок – деревне вугілля кокс). Піроліз деревини здійснюється за нормальної температури 200 – 800°С. Причому процес цей екзотермічний, тобто йде з виділенням тепла, за рахунок чого, до речі, покращується прогрів та підсушування палива в котлі, і відбувається підігрів повітря, що надходить у зону горіння. Змішування кисню повітря з піролізним газом, що виділився, при високій температурі викликає процес горіння останнього, який використовується в подальшому для отримання теплової енергії. При цьому слід зазначити, що піролізний газ у процесі згоряння взаємодіє з активним вуглецем, внаслідок чого димові гази на виході з котла практично не містять шкідливих домішок, будучи, здебільшого, сумішшю вуглекислого газу та водяної пари. І навіть СО2 такий котел викидатиме в атмосферу до 3-х разів менше, ніж звичайний дров’яний і, тим більше, вугільний котел. У процесі піролізного горіння утворюється мінімальна кількість сажі та золи, тому котел рідше, ніж звичайний, потребує чищення.

Із чого вибрати?

На сьогоднішній день на ринку піролізні казани пропонуються декількома виробниками: ATMOS, BOSCH, Buderus.

Alex
Без коментарів
Опубліковано в:
Новини
Коментарі
Ще немає коментарів.
Напишіть коментар
Ваш коментар
Ім'я
Email
Усі результати пошуку