Коли використовуються сепаратори повітря, мікробульбашок, шламу та бруду

На ринку опалювальної техніки є багато пристроїв, що мають функцію видалення повітря з системи. На жаль, дуже часто ми не усвідомлюємо, що технічні характеристики різних пристроїв досить сильно відрізняються, що дається взнаки тим, що, незважаючи на встановлення вибраних пристроїв, проблема може бути не вирішена.

Причин для цього дуже багато – від неправильного вибору обладнання для системи до помилок у процесі монтажу. Перш ніж розглядати методи ефективного видалення повітря із системи, слід насамперед звернути увагу на те, як ефективно захистити систему від проникнення повітря. Як уже згадувалося вище, відповідно вибрано та змонтовано в системі підтримання тиску, що запобігає утворенню вакууму, що викликає всмоктування повітря в установці у найвищій точці.

Автоматичні відвідники повітря – для попереднього видалення повітря

Для попереднього розвітрювання (видалення вільного повітря та інших газів із систем опалення) використовуються автоматичні відвідники повітря. На жаль, на ринку є безліч пристроїв, з діаметральною різницею ефективності роботи. Незалежно від вибраного пристрою – всі повітровідвідники встановлюються у верхніх точках системи, або спеціально передбачених повітрозбірника. Дуже часто ці пристрої затоплюють приміщення, у зв’язку з їхньою невірною конструкцією. Повітровідвідники автоматичні використовуються для попередньої деаерації системи та її аерації у разі зливу води із системи. Після запуску циркуляційного насоса ефективність повітровідвідника різко падає, і він стає марним.

Сепаратор мікробульбашок – для систем з невеликим статичним тиском

Мікробульбашки повітря, що виникають, в результаті зміни температури і тиску в системі слід видаляти за допомогою сепаратора повітря особливої конструкції.

Оскільки поперечний переріз сепараторів значно більше діаметра підключення, швидкість потоку теплоносія різко знижується. У свою чергу спеціальна сітка забезпечить особливий потік теплоносія, внаслідок чого забезпечиться рух бульбашок нагору. При збільшенні, бульбашки піднімаються в повітрязбірну камеру, що знаходиться зверху, після чого вони автоматично видаляться з системи за допомогою сепаратора повітря.

Reflex працюють безперервно, видаляючи мікропухирці повітря і здатні протягом 24год видаляти всі мікропухирці, присутні в системі.

У зв’язку з обмеженим діапазоном застосування сепараторів мікробульбашок, використовуються пристрої іншої конструкції, яка шляхом зниження тиску та вакууму видаляє все повітря із системи. Вакуумний дегазатор ідеально підходить для охолодження води, де інші методи видалення повітря ненадійні. Пристрій оснащений спеціально розробленим контейнером, де створюється вакуум, завдяки якому повітря буде видалено на 100%.

Вакуумні умови досягаються за участю насоса, встановленого за резервуаром, що взаємодіє з електромагнітним клапаном на вході в резервуар. У момент закриття електромагніту насос створює вакуум – 0,8 бар, що призводить до видалення газів із води. Додатково для підвищення ефективності системи резервуар повертається певну кількість води шляхом упорскування так, щоб збільшити турбулентність в резервуарі. Пристрій працює в циклах по 40 секунд і в процесі одного циклу пристрій може повністю видалити повітря з 8-10 літрів води. Ненасичена вода потрапляє в систему і завдяки високим абсорбуючим властивостям може забирати присутні бульбашки повітря. У разі великої установки пристрій може видалити все повітря з системи протягом 3-4 днів.

Корозія, шум і неправильне використання системи завдають значних економічних втрат. Варто пам’ятати про те, що системи дегазації, підтримання тиску та автоматичного наповнення мають бути сумісні один з одним, тому що тільки таке рішення є цілком безпечним та ефективним. Перед покупкою сепаратора варто приділити увагу і ознайомиться з усіма пропонованими пристроями на ринку, оскільки деякі з них здатні допомогти Вам впоратися з проблемами, а решта може виявитися не тільки зайвою тратою коштів але й нашкодити системі.

 

Alex
Без коментарів
Опубліковано в:
Новини
Коментарі
Ще немає коментарів.
Напишіть коментар
Ваш коментар
Ім'я
Email
Усі результати пошуку