Який найкращий спосіб для нагрівання гарячої води?

Залежно від індивідуальних потреб існує багато різних пристроїв для нагрівання води. Водонагрівачі кваліфікуються двома видами – проточні та накопичувальні (або бойлери), які у свою чергу поділяються на електричні та газові.

Газовими проточними водонагрівачами є відомі газові колонки, які користуються великим попитом серед покупців. Такі колонки широко поширені у використанні в будинках, де відсутнє центральне гаряче водопостачання, де часто відключають гарячу воду.

Газові проточні водонагрівачі нагрівають воду від газового пальника, яке у старих моделях розпалювалося за допомогою сірників, запальничок. У сучасних газових водонагрівачах розпалювання відбувається завдяки автоматиці, тобто. автоматичного електророзпалювання. У нових моделях є можливість регулювання температури води на виході, що робить їх популярнішими.

Основною перевагою газових проточних водонагрівачів є одночасне нагрівання великої кількості води. Також варто відзначити, що використання пристроїв на природному газі обійдеться дешевше, ніж на електриці.

Завдяки достатній потужності, електричні водонагрівачі дають можливість без попереднього нагріву досягти необхідної кількості гарячої води. З кожним роком вони стають все більш популярними, тому що не залежать від наявності газопроводу, не залежать від центрального водопостачання, прості при установці, невеликі габарити. Як нагрівальний елемент використовується ТЕН або неізольована спіраль.

Електричні водонагрівачі поділяються:

• Електричні проточні водонагрівачі
• Електричні ємнісні водонагрівачі

Електричні проточні водонагрівачі

Є практичними та зручними, якщо потрібний швидкий доступ до гарячої води. Наявність вибору пристроїв за типом призначення та різних потужностей дозволяє зупинити свій вибір на нагрівачі для раковин, душа, або сумісний.

Основними перевагами електричних проточних водонагрівачів є: невеликі габаритні розміри, подача гарячої води без попереднього нагріву, простота конструкції та монтажу, відсутність необхідності додаткового монтажу накопичувальних ємностей для зберігання нагрітої води. Варто звернути увагу, що при використанні таких водонагрівачів будуть великі витрати на електроенергію, а також наявність посиленої електропроводки. Нагрівальним елементом служить ТЕН, який є мідною трубкою з нагрівальною спіраллю, виготовленою з ніхрому.

Електричні ємнісні водонагрівачі

Якщо є потреба у постійній і великій кількості гарячої води, слід зупинити вибір на ємнісних водонагрівачах. У ємнісних водонагрівачах є постійна наявність гарячої або холодної води завдяки резервуару з ємністю від 10 літрів і вище. Використовуючи нагріту воду, бак автоматично подається холодна вода, після чого відбувається нагрівання до необхідної температури. Час нагрівання води залежить від потужності нагрівача, наприклад, нагрівач потужністю 15 кВт нагріє 80 л. води до температури 70 градусів за 3,5 години.

Основними перевагами ємнісних водонагрівачів є невеликі потужності, що дозволяє встановлювати їх у будь-яких приміщеннях; нагріту воду можна використовувати кількома водозабірними точками. Недоліками ємнісних водонагрівачів є періодичні заміни чи очищення ТЕНів, магнієвого анода, промивання внутрішніх поверхонь бака.

Administrator
Без коментарів
Опубліковано в:
Новини
Поділіться
Коментарі
Ще немає коментарів.
Напишіть коментар
Ваш коментар
Ім'я
Email
Усі результати пошуку