Які завдання виконує гідравлічний роздільник?

Гідравлічний роздільник використовується для поділу котлового контуру від контуру опалення. Функціями, якою є забезпечення економічної та плавної роботи котла, згладжування перепадів тиску та витрати теплоносія між магістралями, а також забезпечення найбільш швидкого реагування котла на зміни температур. Вони застосовуються в опалювальних системах середніх і високих потужностей (на практиці від 25 кВт і більше), що складаються з одного або декількох котлів, особливо з декількома опалювальними контурами (наприклад, контур «тепла підлога» + контур радіаторів опалення + контур ГВП). Використання гідравлічного роздільника в таких контурах виключає необхідність балансування потоків насосів у системі – оскільки сприяє незалежній роботі окремих контурів та безперебійній роботі насосів (насоси не впливають на роботу один одного). Ще одна функція гідравлічний роздільник гідравлічного роздільника, це випуск надлишкового повітря за допомогою встановленого автоматичного повітряного вентиля, та видалення шламу та відкладень із системи. Також, гідравлічний роздільник захищає котел від низької температури зворотної води (низькотемпературна корозія).

Є 3 основних робочих режими гідравлічного роздільника:

  • потреба в теплі від системи опалення дорівнює кількості тепла, що виробляється котлом. В цьому випадку, кількість теплоносія, що виробляється котлом, дорівнює сумі, отриманій контурі опалення;
  • потреба в теплі від системи опалення менша, ніж кількість тепла, що виробляється від котла (термостатичні клапани на радіаторах прикриті). У цій ситуації частина теплоносія повертається через гідравлічний роздільник, безпосередньо у котел і дає сигнал автоматиці до зниження потужності котла або його відключення;
  • потреба в теплі від системи опалення більша, ніж кількість тепла, що виробляється котлом. У цій ситуації насоси споживають частину потоку теплоносія через гідравлічний роздільник, чим дають сигнал автоматиці до збільшення потужності котла.

Робота гідравлічного роздільника здійснюється автоматично без необхідності регулювання. Увімкнення котла здійснюється при замкнутому потоці контуру опалювальної системи, внаслідок чого здійснюється захист котла від низької температури зворотної води.

Які переваги використання гідравлічного роздільника?

  • Більш тривалий термін служби котла (до 30%) завдяки ефективному захисту від низької температури зворотної води;
  • Підвищений комфорт, працездатність та ефективність системи;
  • До 30% більший термін служби насоса за рахунок відсутності взаємного впливу насосів;
  • Набагато скоріш реакція автоматики котла;
  • До 50% дешевше, ніж при використанні 3-х або 4-х ходового клапана;
  • Відсутність розбалансування завдяки гідравлічній стійкості системи.

Гідравлічні роздільники Elterm випускаються у трьох виконаннях:

SHE – гідрострілки ізольовані з потужністю від 40 до 420kW; SHE-OC – гідрострілки з ППУ ізоляцією та естетичною обшивкою SKAY, з потужністю від 40 до 115кВт (гідрострілки з потужністю 225 та 420kW влади, за запитом можуть бути ізольовані мінеральною ватою Rockwool); – гідрострілки з повітряним сепаратором з нержавіючої сталі потужністю від 25 до 209кВт.

Принцип роботи гідравлічного роздільника.

Принцип роботи гідравлічного роздільника дуже простий: система опалення розбита на великий (котел – гідравлічний роздільник – споживач) та малий контур (котел – гідравлічний роздільник). У разі коли котел виробляє необхідну кількість теплоносія потрібної температури — у гідравлічному роздільнику проводиться горизонтальний рух рідини. При порушенні рівноваги (наприклад, система перекрила триходовий кран на одному або кількох споживачах), теплоносій здійснить рух рідини за малим контуром, а температура перед котлом підвищуватиметься. Таким чином, автоматика швидко визначить, що для безпеки слід відключити котел. Рух теплоносія відбуватиметься у штатному режимі, доки не охолоне. В результаті чого низька температура теплоносія, що рухається, буде сигналом для автоматики про черговий запуск котла.

Administrator
Без коментарів
Опубліковано в:
Новини
Коментарі
Ще немає коментарів.
Напишіть коментар
Ваш коментар
Ім'я
Email
Усі результати пошуку