Які радіатори слід вибирати?

Насамперед, радіатори призначені для забезпечення  комфортного тепла в опалювальному приміщенні. Так само, вони є декоративним елементом, який говорить про ваш смак. Радіатори повинні гармоніювати зі стилем приміщення, тому що неправильно підібрані  будуть виділятися і впадати у вічі.

Правильно підібрані розміри та місце установки, висока якість та відповідний колір радіатора, нададуть не лише прекрасну гармонію зі стилем приміщення, але й індивідуальність та неповторний характер.

Так як ринок радіаторів багатий на різних вітчизняних та зарубіжних виробників, всі радіатори відрізняються дизайном, принципом роботи, тепловою продуктивністю та якістю виготовлення. Але основною відмінністю є спосіб передачі тепла до приміщення, яке відбувається шляхом конвекції та випромінювання.

Конвекція – процес, у якому повітря проходить через радіатор, нагрівається у ньому, потім розходиться приміщення, віддаючи тепло, тобто. радіатори передає тепло за допомогою руху теплого повітря до приміщення.

Випромінювання – тепло передається випромінюванням поверхні радіатора (сонячне випромінювання нагріває Землю).

Конверторні радіатори – складові

Складається з мідних трубок та алюмінієвих листів, поміщених у спеціальний корпус. Алюмінієві листи збільшують поверхню теплообміну. У таких радіаторів повітря нагрівається проходячи через мідні трубки і алюмінієві листи. Передача тепла здійснюється практично за рахунок конвенції.

Алюмінієві радіатори – виконані у вигляді форм, що відлиті з алюмінію, в яких знаходяться повітряні канали. Тепловіддача відбувається в основному за рахунок конвекції, і лише від 4 до 8% від випромінювання.

Панельні радіатори KERMI виготовлені із плоских або вертикально перфорованих сталевих пластин. Усередині радіатора знаходяться пластини (конвекційні), які підвищують поверхню тепловіддачі. Радіатори можуть складатися з одного, двох або трьох сталевих панелей, а також одно-, двох або трьох рядів алюмінієвих конвекторів. Завдяки великій поверхні радіатора значна частина тепла передається шляхом випромінювання – до 35%, решта тепла – шляхом конвенції.

Якими мають бути радіатори?

• відповідати типу джерела тепла і температури нагрівання води, • візуально відповідати приміщенню та місцю монтажу, • стійкість конструкції, • відсутність гострих країв, щоб уникнути травмування, • легко очищатися, що особливо важливо для людей з алергією, • з можливістю регулювання тепловіддачі (термостатичної) головкою) • простота при монтажі; • стійке покриття до пошкоджень.

Прагнучи економити на опаленні, все частіше воліємо вибирати сучасні та економічно вигідні джерела тепла, такі як: конденсаційні котли, теплові насоси, сонячні колектори. Їх загальною рисою є ефективніша (економна) робота, за відносно низьких температур води.

У сучасних системах опалення все частіше використовують панельні радіатори KERMI. Такі радіатори можуть ефективно працювати за низьких температур води, оскільки значно більше тепла передається в приміщення шляхом випромінювання.

Панельні радіатори відрізняються тепловою потужністю, яка залежить від розмірів, кількості панелей та конвекційних пластин радіатора. Для прикладу пропонуємо переглянути типи панельних радіаторів Kermi Therm X2 типу FKO.

Завдяки виготовленню панельних радіаторів з великим вибором габаритних розмірів, не складе труднощів вибір радіатора до місця монтажу, таких як порожнини під вікном, не порушуючи естетичну цілісність. У невеликих приватних будинках не застосовуються три панельні радіатори (тип 33), у зв’язку з великою габаритною глибиною. У таких випадках найкращим рішенням буде встановлення двох менших радіаторів.

Варто також звернути увагу на спосіб підключення радіаторів до опалювальної системи. Звичайно, добре, якщо труби будуть виходити з підлоги, не зі стіни, і приєднуватимуться до нижньої частини радіатора, так зване нижнє підключення Kermi Therm X2 типу FTV.

Administrator
Без коментарів
Опубліковано в:
Новини
Коментарі
Ще немає коментарів.
Напишіть коментар
Ваш коментар
Ім'я
Email
Усі результати пошуку