Як вибрати твердопаливний казан?

 

Buderus Logano G221

Котли, що працюють на твердому паливі, є професійним та економічно ефективним опалювальним обладнанням. Їх використовують у житлових будинках, квартирах та на виробництвах. Ті, хто не знайомий зі специфікою опалювального обладнання, запитують – як вибрати твердопаливний котел? Уніфікованої відповіді немає так, як таке устаткування необхідно підбирати з урахуванням індивідуальних потреб клієнта. Проте в одному точно можна бути впевненим – перш ніж приступити до вибору пристрою, необхідно розрахувати його потужність.

Для проведення розрахунку потужності твердопаливного котла необхідно володіти інформацією з наступних аспектів:

  • параметри опалювального приміщення;
  • чи утеплене це приміщення;
  • бажаний рівень температури у приміщенні;
  • вид палива.

Найкраще розраховувати один кіловат потужності для десяти квадратних метрів приміщення, яке опалюватиметься, зі стелями, висотою плюс/мінус два з половиною метри. Але на практиці отримані дані не відповідатимуть вашим вимогам так, як необхідно враховувати і той факт, що коефіцієнт корисної дії котлів, що працюють на твердому паливі, становить від 75 до 85 відсотків. Також необхідно розуміти, що завищення чи зменшення потужності, насамперед, впливає споживання палива, і навіть те, скільки часу триває горіння однієї завантаження. Виходячи з цього, рекомендується закладати від 20 до 30 відсотків потужності. Таким чином, у вашого котла залишається запас потужності, і пристрій не буде змушений працювати на межі своїх можливостей. Щоб краще розуміти співвідношення потужності та площі, що обігрівається, радимо вивчити таблицю, наведену нижче:

 

Потужність котла,  кіловати

10

14

16

20

23

25

28

34

45

Площа приміщення, що обігрівається, кубічні метри

85

120

135

170

200

220

245

300

400

 

SAS

При обігріві двоповерхової будівлі (7х10), площа приміщення, що обігрівається, обчислюється за наступною формулою: 2*(7х10)= 140 квадратних метрів.

Наведений розрахунок застосовують для споруд, зведених багато років тому. Якщо ви живете в новобудові із сучасним монтажем опалення та теплоізольованими стінами, вам слід вибирати котел на 1 ступінь нижче. Приміщення такого типу, як комори, гараж, підвал, рідко опалюються або не вимагають опалення. Тому розраховувати їхню площу немає потреби. Це призведе до перерахунку потужності котла, внаслідок чого пристрій рідко зможе працювати на оптимальному рівні температури (60 – 85 градусів за Цельсієм). Твердопаливні котли працюють на дровах, вугіллі, вугільному пилу, трісках, тирсі, брикетах, торфобрикетах та палетах. Великої популярності користуються ті пристрої, які спалюють дрова, вугілля чи палети. Радимо звернути увагу на те, що при використанні тирси за низькою вартістю, ви отримаєте мінімальну кількість тепла, на відміну від ситуації, якщо ви використовували вугілля або дубові дрова. Тож як вибрати твердопаливний котел? В основному – це універсальні пристрої, які спалюють вугілля та дерев’яні відходи. А різняться вони між собою рівнем тепловіддачі. Розглянемо, наприклад, прилад з потужністю п’ятдесят кіловат та обсягом топки на вісімдесят чотири кілограми. Твердопаливний котел такого типу зможе працювати до десяти годин на одному завантаженні вугіллям і шість-сім годин при завантаженні дровами (тут варто враховувати, які саме дрова ви використовуєте – дубові або соснові). Після цього вам доведеться завантажити в топку нову порцію палива. Такі пристрої є котлами із ручним завантаженням палива. Їхній основний недолік – відсутність автоматизованої подачі палива.

Якщо вам більше до вподоби комфорт, і ви готові викласти велику суму за котел, найкращим вибором буде пристрій з автоматичною подачею палива. Такий твердопаливний казан може працювати від трьох до шести діб на одному завантаженні. Пристрої спалюють палети або кам’яне вугілля, тобто паливо невеликих розмірів. Складовими пристроями є механізм автоматичної подачі та вентилятор, що нагнітає повітря в камеру згоряння автоматичним способом. Якщо після прочитання вищевказаної інформації ви не знайшли собі відповідь на запитання: як вибрати твердопаливний котел, пропонуємо до вашої уваги принципово новий тип таких пристроїв – Такі котли практично повністю спалюють завантажене паливо. Пристрої працюють на дереві та його відходах, вологістю до двадцяти відсотків. Робочий процес відбувається наступним чином: під дією високої температури і при нестачі кисню, суха деревина розкладається на летку – так званий піролізний газ і твердий залишок. У процесі такого горіння виділяється мінімум золи та сажі, тому даний котел потребує чищення рідше, ніж звичайний. Для отримання більш детальної інформації звертайтесь до кваліфікованих співробітників нашої компанії.

Alex
Без коментарів
Опубліковано в:
Новини
Коментарі
Ще немає коментарів.
Напишіть коментар
Ваш коментар
Ім'я
Email
Усі результати пошуку