Як вибрати приміщення для котла

Якщо ви хочете убезпечити себе та своїх близьких, то варто з особливою ретельністю підбирати та готувати приміщення для встановлення газового кола. За правилами, в одному приміщенні не дозволяється встановлювати більше двох малогабаритних казанів або двох інших одиниць газового обладнання. Якщо у вас навісний котел, то стіна на яку він кріпитиметься повинна мати відповідну товщину і витримувати не тільки вагу котла, але й повний бойлер гарячої води. Найчастіше котли, які працюють на природному газі, не потребують окремого приміщення. Це правило діє в тому випадку, якщо їх сумарна потужність не перевищує 60 кВт, наприклад, котел Bosch Gaz 6000 WBN 24C RN, у таких випадках вони можуть знаходитися на будь-якому з поверхів будинку.

Обладнання для автономного опалення, сумарною потужністю до 150 кВт повинні розташовуватися в окремому приміщенні на будь-якому будинку.

Облаштування кімнати може бути необхідним для PROTHERM 40 KLZ з бойлером 90 л, слід враховувати:

  • висота стелі в приміщенні повинна бути не менше 2,2 м. Для більш потужних газових, потрібна висота 2,5 м
  • відстань від верхньої частини котла до низу перекриття будівлі має бути не менше 0,7 м
  • відстань від передньої частини котла до протилежної стіни має бути не менше ніж 1 м
  • ширина проходів між котлами, а також між котлом та стіною приміщення – не менше 1 м
  • ширина проходів між виступаючими частинами котлів та частинами будівлі – від 0,7 м
  • приміщення необхідно відокремлювати від суміжних приміщень негорючими перекриттями та стінами
  • якщо вихід котельні, всередину будівлі, необхідна установка протипожежних дверей
  • повинні бути встановлені парогазонепроникні двері
  • ширина проходу від 0,8 м-коду.

При потужності опалювальної системи до 350 кВт обладнання слід розташовувати тільки в окремій кімнаті першого, цокольного або підвального поверсі. Наприклад, якщо до котла Saunier Duval KLZ 30 підключити потужний бойлер на 100л. До облаштування такого місця пред’являються жорсткі вимоги: площа щонайменше 4 кв.м на кожний встановлений котел; стелі – від 2,5 м, ширина дверей також від 0,8 м. Стіни та підлога приміщення повинні бути вирівняні та при необхідності відштукатурені. Також, у кімнаті має бути стабільне освітлення та встановлена витяжна вентиляція. Розмір припливного отвору повітря має становити добуток потужності колонки на 8 кв. см та на 30 кв.см. Під стелею необхідно облаштувати вихід у вентиляційний канал. У стіні передбачається отвір під димар. Обов’язковою умовою електропостачання є налаштування в приміщенні провідника будинкового контуру заземлення.

За способом димовідведення котли розрізняють із природним або примусовим димовідведенням. За наявності природного продукти згоряння надходять у вертикальний димар і видаляються під дією природної тяги. Як у моделі Saunier Duval KLZ 40. Інший тип пальників – із закритою камерою згоряння, вони не вимагають наявності вертикального димоходу та припливної вентиляції. Видалення продуктів згоряння проводиться через горизонтальний коаксіальний димохід, який виходить на вулицю через стіну, як необхідно на котел Saunier Duval THEMA CLASSIC F 21 turbo.

Alex
Без коментарів
Опубліковано в:
Огляди та статті
Усі результати пошуку