Як вибрати електричний котел

На сьогоднішній день вибір електричних котлів досить великий, для того щоб розібратися яка модель котла вам підійде, необхідно враховувати кілька основних факторів.

Основні критерії вибору електричного казана:

  • Потужність
  • Напруга, струм, площа перетину кабелю
  • Управління потужністю котла
  • Теплоакумулююча ємність
  • Виробник

Фахівці рекомендують розпочати вибір електричного обігрівача з розрахунку його потужності. Потужність такого обладнання повинна бути такою, якою вистачить для поповнення тепловтрат усіх приміщень, та забезпечити гаряче водопостачання. Потужність нагрівального обладнання забезпечують електричні тени, що знаходяться в теплообміннику. Вибір також залежить від того, чи використовуватиметься котел для основного мул резервного автономного опалення. Популярністю користуються котли з характеристиками, як модель Kospel EKCO.L1z 6 (6кВт, 380В) .

Необхідну потужність для гарячого водопостачання фахівці розраховують виходячи з кількості точок водорозбору, постійних мешканців та загальної кількості теплої води, що споживається. Для цього підходять котли з потужністю, як у моделі Bosch Tronic 5000 H 45kW .

Наступний важливий параметр вибору – напруга. Залежно від того, яка потужність опалювального приладу та схема електричного котла, може передбачатися необхідність наявності в будівлі однофазної мережі з напругою 200В або трифазної з напругою 380В.

При використанні однофазної мережі рекомендується використовувати електричний котел потужністю 12 кВт, наприклад, модель Bosch Tronic 5000 H 4kW . При необхідності використання котла понад 12 кВт необхідно лише трифазна мережа, наприклад для типів обладнання Bosch Tronic 5000 H 10kW . Також необхідно вибирати площу перерізу кабелю. Вибір робиться виходячи з навантажень, що плануються на даний кабель, чим більше підключених приладів одночасно, тим більшого перерізу необхідний кабель. При потужності котла 4 кВт силі струму 7 А, необхідний перетин кабелю 5(4)x2,5 кв.мм.

Найзручнішим способом використання електричного котла є спільне його використання з теплоакумулюючою ємністю, яка включається між котлом та системою опалення. За допомогою такого обладнання частина енергії котла спрямовується на нагрівання додаткового об’єму теплоносія. За такої схеми нагрівання теплоакумулююча ємність може забезпечити комфортне тепло в будинку від кількох годин до 1,5 – 2 діб.

Коефіцієнт корисної дії всіх опалювальних котлів дорівнює від 98% до 100%. Тобто вся електрична енергія, що споживається апаратом, перетворюється на теплову.

Розробники створюють нові моделі електричного опалювального обладнання із великою кількістю датчиків. Найнеобхіднішими при експлуатації котла вважаються датчики тиску та температури. При перевищенні певного параметра відбувається аварійне відключення агрегату, що захищає від поломки цієї опалювальної системи.

При виборі такого виду опалювального обладнання слід звернути увагу на матеріал водопровідних магістралей, а саме трубки та з’єднувачі повинні бути бронзовими або сталевими. Це дозволить продовжити довгострокову експлуатацію щонайменше 15 — 20 років.

Перед покупкою котельного обладнання необхідно визначитися з видом. Найбільшою популярністю користуються ТЕНові та електродні.

На сьогоднішній день ринок електричних котлів представлений безліччю виробників із широким модельним рядом та ціновим діапазоном. Найбільшою популярністю серед споживачів користуються агрегати від виробників:

  • BOSCH (Німеччина)
  • Protherm (Словаччина)
  • Kospel (Польща)
Alex
Без коментарів
Опубліковано в:
Огляди та статті
Усі результати пошуку