Як вибирати конденсаційний котел

Конденсаційні котли здатні отримувати додаткову енергію, що виділяється при конденсації водяної пари у вихідних газах. На сьогоднішній день, це найсучасніша та модернізована система опалення. Інженери з кожною новою моделлю, вдосконалюють та автоматизують таке обладнання. При правильному виборі обладнання та правильному монтажі можна досягти економії палива до 20-30%. Як відомо, коефіцієнт корисної дії в деяких моделях досягає значення 109%, наприклад у котлах Viessmann Vitodens 200W WB2B 45kW.

Доцільність у купівлі опалювального обладнання конденсаційного типу залежить від вартості палива, яке ви будите використовувати. Чим дорожче паливо ви використовуватимете, тим вигідніше придбати таке обладнання, так як він споживає газ економічніше. Так, у казанах серії Buderus Logamax plus GB042-22K, витрата палива 2,8 куб.м/год.

Вибираючи таке обладнання, необхідно визначиться з площею приміщення, що опалюється. Навіть настінні котли конденсаційного типу здатні опалювати приміщення до 240 кв.м як модель Buderus Logamax plus GB012-24K.

Наступний важливий факт, потужність. Цей показник визначає, чи працездатність агрегату. Фахівці рекомендують робити повний розрахунок необхідної потужності перед покупкою. В середньому, для обігріву будинку зі стелями 2,7 м і площею 200 кв.м, підійде опалювальний котел потужністю до 24 кВт. У такому випадку температура становитиме з урахуванням усіх тепловтрат 65-75ºС. Для таких параметрів ідеально підійде Bosch Condens 3000 W ZWB 28-3.

Мінімальний рекомендований обсяг розширювального бака 7-8 л. Якість казана допоможе визначити вивчення його комплектуючих. Комплектуючі для обладнання можуть закуповуватися або у відомих фірм, які популярні у всьому світі, або фірм другого ешелону, продукція яких у рази дешевша. На всі деталі має бути вказано ім’я виробника.

Як і інші котли, конденсаційного типу вимагають організації системи димоотвода. Це теж важливий фактор, при виборі димаря необхідно бути дуже уважним. В організації димовідводу для обладнання такого типу необхідно враховувати два фактори. Перший – вимога у герметичності, яку забезпечують пластикові труби та коліна. Другий – наявність конденсату в димоході чи кислотостійкості.

Alex
Без коментарів
Опубліковано в:
Огляди та статті
Усі результати пошуку