Як правильно та безпечно встановити котел

Перед початком монтажу твердопаливного котла слід грамотно і правильно вивчити всі рекомендації від виробника, порадитися з професіоналами або звернутися до них за допомогою при установці. При установці твердопаливного котла необхідно враховувати певні правила, необхідні для безпечної та довговічної роботи. Перше, що потрібно робити, це визначити місце встановлення апарату. Фахівці рекомендують встановлювати твердопаливні пристрої у спеціально обладнаній кімнаті – топковій. Малогабаритні котли, невеликої потужності можна встановлювати на чорнову стяжку підлоги, модель Bosch Solid 5000 W-2 SFW 21 HF UA. Такі котли мають малу вагу та не здійснюють вібраційних навантажень.

Для апаратів потужність більше 50 кВт (Bosch Solid 2000 B-2 K 45-1 S62) рекомендують влаштовувати бетонний фундамент. Фундамент повинен упиратися на ґрунт і утрамбоване підсушування із щебеню. Пристрої основи також вимагають котли тривалого горіння, такі як ATMOS DC 18 S, в яких є механізм підйому та опускання важкого вантажу.

Необхідно пам’ятати, що під час роботи твердопаливного котла виділяється дим під час горіння. Тому необхідно грамотно підібрати та встановити димар. Всередині димаря повинен розташовуватися захисний шар з нержавіючої сталі, а також має бути передбачене місце для очищення кіптяви та сажі. Деякі сучасні моделі Buderus Logano S121-2-38 WT kW мають вбудований вентилятор-димосос, який допомагає позбутися диму.

За правилами техніки безпеки, рекомендують обладнати у топковій витяжну вентиляцію. Часто витяжка влаштовується через шахту у стіні. Ця шахта обладнується паралельно димарю, тільки меншого перерізу. За відсутності такої вентиляції влаштовуються переточні грати під стелею приміщення. Витяжка виконує такі функції:

  • У приміщенні потрапляє повітря з інших кімнат і використовується для горіння
  • Видаляються продукти горіння, що випадково потрапили в кімнату Температура води на виході з котла повинна бути не менше 55 ºС, а на виході 45 ºС, інакше на стінках апарата накопичуватиметься конденсат, що завадить правильній роботі опалювального приладу.

При інсталяції котлів на твердому паливі бажано підключення розширювального бака відкритого типу. Це допоможе уникнути перегріву та перепадів температури в системі опалення при перебоях у подачі електричної енергії. Розширювальний бак варто встановлювати у найвищій точці системи опалення. Для захисту системи від зворотного тиску, на трубі водоподачі обов’язкове встановлення зворотного клапана та зворотного сифонного дренажу.

Наведену схему монтажу твердопаливного котла зображено умовно. Така система ефективна, якщо агрегат знаходиться нижче рівня батареї опалення. Основна перевага системи – автономна робота, яка залежить від подачі електроенергії. Основні вимоги для безпечної роботи котельного обладнання:

  • Площа котельні має бути не менше 7кв. м
  • Котельня має бути обладнана припливною вентиляцією
  • Нормативна безпечна відстань від обладнання до стін має бути від 1.5 м
  • Підлога повинна бути вимощена з негорючих будівельних матеріалів, перед топкою, розташовується лист негорючого матеріалу
  • Діаметр димоходу з розрахунку димового відводу котла, наприклад, для Buderus Logano S111-2-16 WT kW – 145 мм.
  • Як підключення до електромережі, так і підведення води має здійснюватися відповідно до нормативів пожежної безпеки
  • ККД опалювальної системи, котла, залежить від правильності вибору та встановлення димоходу

Перед початком монтажу фахівці радять проводити перевірку працездатності системи опалення для запобігання аваріям при запуску. Перший запуск котла після установки проводиться під контролем спеціаліста.

Alex
Без коментарів
Опубліковано в:
Огляди та статті
Усі результати пошуку