Як додатково обігріти приміщення

Dodatkowe ogrzewanie

 

Для комфортного перебування в наших квартирах іноді потрібний додатковий підігрів приміщень, особливо під час зимового, весняного або осіннього періоду, коли центрального опалення недостатньо. Встановлення додаткового джерела тепла є оптимальним рішенням ситуації.

На ринку опалювальної техніки є багато переносних нагрівальних пристроїв, що використовуються для періодичного обігріву приміщень. Вибираючи опалювальний пристрій, слід керуватися його функціональністю та тепловою потужністю. Купуючи пристрій невеликої потужності, по відношенню до розмірів кімнати, виявиться недоцільною витратою грошей, оскільки пристрій не зможе забезпечити бажаний тепловий комфорт у приміщенні.

Для квартир з невеликою площею найкраще справлятимуться невеликі портативні пристрої, такі як тепловентилятори або масляні радіатори. Для великих приміщень хорошим рішенням є використання переносних вентиляторів. Безперечно слід відмовитися від додаткового обігріву приміщень, пристроями, що працюють на рідкому газі з балона (пропан-бутан), у зв’язку з занадто великою небезпекою вибуху.

Тепловентилятори

Найбільш поширеними мобільними пристроями для нагрівання повітря у приміщенні є тепловентилятори. Їхня популярність обумовлена невеликими габаритними розмірами, а також дуже коротким часом обігріву повітря. На жаль, це не дуже ефективні пристрої. Тим не менш, у них є велика перевага – є найдешевшими пристроями, що обігрівають. Більшість пристроїв цього типу оснащена регулятором потоку температури – можуть видавати як теплий, так і холодний потік повітря – таким чином вони можуть бути використані в будь-яку пору року (літом для охолодження). Тепловентилятори оснащені термостатами, завдяки яким вони автоматично вимикаються, коли температура у приміщенні досягає запрограмованого значення. Теплова потужність тепловентилятора коливається від 600 до 2000 Вт – цей фактор має вирішальний вплив на його вартість. Моделі з великою потужністю, з функцією холодного потоку повітря, термостатом, із захистом від перегріву та іншими додатковими функціями коштують дорожче.

Конвектори

Ballu

Конвектори опалення – це надійні сучасні опалювальні пристрої для обігріву приміщень. Конвектори стають все популярнішими завдяки швидкому нагріванню приміщення, відразу ж після включення. Цьому сприяє застосування нагрівального елемента усередині конвектора, який безпосередньо нагріває повітря довкілля. Їх перевагою є невеликі розміри, легка вага, простота монтажу. Конвектори мають низький вміст води, що ідеально підходять для автоматизованої системи опалення. Сучасні конвектори поставляються з регуляторами, що дозволяє підтримувати задану температуру

Олійні радіатори

Ефективним переносним джерелом тепла є масляні радіатори. Вони виглядають як традиційні радіатори, але в системі замість води знаходиться олія. Використання олії в радіаторах викликає велику теплову інерцію – нагрівання займає довше часу, ніж конвектора, але тепловіддача триває значно довше. Для підігріву олії використовується електрична плита, прихована під металевим корпусом – це забезпечує додаткове акумулювання тепла та дозволяє довше підтримувати високу температуру у пристрої.

Олійні радіатори не оснащені вентиляторами та вентиляційними отворами – гаряче повітря поширюється у всіх напрямках однаково, що сприяє нагріванню всього приміщення, проте не дозволяє регулювати тепловий потік. Автоматична система регулювання та вбудований термостат гарантує, щоб пристрій автоматично вимикався, завдяки чому зведе до мінімуму ймовірність перегріву. Олійні радіатори досить економні. Їхні ціни варіюються в залежності від виробника, функціональності та потужності. Для деяких моделей слід додати одноразові витрати на масло, необхідне для запуску радіатора.

Електричні каміни

Камин

Електричні каміни. Полум’я, що реалістично виглядає, не тільки обігріває приміщення, але і створює неповторну атмосферу. Джерелом тепла в електричних камінах є тепловентилятор, що працює від мережі, нагрівальна потужність якого зазвичай від 1000 до 3000 Вт. Їхня головна перевага: простота обслуговування і легкість установки, а також компактні розміри. Встановлені всередині вентилятори добре розподіляють тепло і водночас мають високу ефективність. Майже вся електроенергія, що споживається, відводиться в приміщення у вигляді тепла.

Недоліком такого рішення головним чином є обмежений діапазон нагріву. Завдяки своїм розмірам електричний камін може бути використаний для досягнення необхідної температури лише у певному місці, наприклад, поруч із ліжком або диваном. Встановлюючи в дальніх кутах кімнати, електричні каміни не задовольнятимуть необхідним завданням.

Ціновий діапазон цих пристроїв дуже великий, тому що каміни дають не тільки тепле повітря, але перш за все імітують ефект вогню, що палає. Ви можете купити камін за кілька сотень доларів, а можна за кілька тисяч – в даному випадку ціна залежить в основному від ефекту полум’я (найдорожчі каміни будуть випромінювати реалістичний тривимірний ефект вогню).

Administrator
Без коментарів
Опубліковано в:
Новини
Коментарі
Ще немає коментарів.
Напишіть коментар
Ваш коментар
Ім'я
Email
Усі результати пошуку