Газові колонки

Одним із найпопулярніших і доступних способів постачання гарячої води, на сьогоднішній день залишаються газові колонки. Безперервний процес удосконалення технічних та функціональних характеристик забезпечує споживачів великим вибором моделей від різних виробників. Саме цей факт забезпечує газовим колонкам постійну актуальність та дедалі більший попит серед населення. Очевидною перевагою газових колонок є безперервне, стабільне та раціональне подання гарячої води у будь-який час доби, незалежно від роботи теплоцентралі.

Газові колонки за типом відведення продуктів згоряння бувають двох типів: з природною та з примусовою тягою. Колонки з природною тягою (димохідні, атмосферні) з відкритою камерою згоряння необхідно під’єднувати до димоходу для відведення продуктів згоряння. Як і, урбовані газові колонки, із закритою камерою згоряння, дозволяють забирати необхідне повітря для горіння з нежитлового приміщення. Принцип роботи такої колонки забезпечує високу економічність, оскільки споживання газу проходить лише у момент водорозбору. Різниця у вартості димохідних та турбтрованих колонок – 10-20%.

Також газові колонки за типом розпалювання класифікуються: з ручним розпалюванням, п’єзорозпалом, електророзпалюванням та HydroPower.

  • З ручним розпалюванням , колонки практично не використовуються, де розпалювання проводиться сірниками.
  • П’єзорозпал проводиться натисканням на п’єзоелемент – кнопку, що дала іскру, яка розпалює пальник. 
  • Електророзпалювання проводиться при включенні води, де іскру дає елемент живлення (пара батарейок), у той же час, колонка автоматично вимикається при вимиканні води, що сприяє додатковій економії.
  • HydroPower  – пальник запалюється за допомогою турбіни, що приводиться в дію водяним потоком.

Газові колонки за типом пальника можуть бути ступінчастою та автоматичною.  (Модуляція полум’я) регулювання потужності.

Ступінчасте регулювання дозволяє вручну виставляти потужність полум’я для отримання необхідної температури води. Тим не менш, немає гарантій, що температура води в процесі нагрівання буде постійною, оскільки можуть впливати різні фактори: зміна тиску газу, тиск повітря, тиск води і т.д. Для отримання потрібної температури рекомендується підмішувати холодну воду з крана до гарячої води, приготовленої колонкою.

Цих недоліків позбавлено в газових колонках BOSCH WR з автоматичним регулюванням потужності – завдяки чому споживач отримує постійну температуру, незалежно від кількості…

Всі газові колонки складаються з пальника, що нагріває воду, та автоматики, що забезпечує безпеку в процесі застосування. Залежно від потужності газові колонки бувають: високою – 28 – 30 кВт, середньою – 22 – 24 кВт та низькою – 17 – 19 кВт потужності.

Потужність, кВт Продуктивність до 50 ° C, л/хв Продуктивність до 25 ° C, л/хв
19 > 5 > 11,5
21 > 7 > 14
28 > 8 > 16

Вибір газових колонок від різних виробників

На вітчизняному ринку надано газові колонки різних виробників: німецькі – Bosch, Vaillant, шведські Electrolux, італійські – Beretta, турецькі – Demrad, та інші.

Надана різноманітність моделей з широким ціновим діапазоном дозволяє споживачеві задовольнити будь-які його вимоги. До того ж більшість виробників мають дилерську мережу по містах України з сервісними центрами.

Administrator
Без коментарів
Опубліковано в:
Новини
Коментарі
Ще немає коментарів.
Напишіть коментар
Ваш коментар
Ім'я
Email
Усі результати пошуку