Чищення димоходу від сажі

При правильній і нечастій експлуатації котла і за сприятливих умов обслуговування коаксіальних димоходів може знадобитися раз на 2-3 роки. Кожен власник котлів з димоходами повинен знати основні правила його чищення. Основні причини, що впливають на утворення великої кількості сажі на стінках димоходу:

  • Якщо твердопаливний котел, причиною може бути велика кількість спалювання поганого палива
  • Використання як топлення вологі дрова
  • Неправильна робота опалювального приладу
  • Неякісно встановлено димовідвід

Для правильної та безперебійної роботи димаря, він повинен бути встановлений згідно з усіма нормами та вказівками інструкції до товару, як наприклад коаксіальний димар Immergas .

Для всіх видів димохідних труб діють правила, дотримуючись яких необхідно його прочищати:

  • Чищення повинна проводитися тоді, коли відсутня дощ чи вітер
  • Для уникнення попадання сажі в будинок необхідно закрити всі прочисні отвори
  • Слід оглянути трубу на наявність сміття чи пташиних гнізд.

Механічне чищення будь-якого димаря, необхідно проводити за допомогою спеціального обладнання та щітки.

На сьогоднішній день випускається велика кількість різних хімічних речовин для профілактики виникнення нальоту на стінках димоходу. До складу розчинів і чистячих входять спеціальні речовини, які у процесі згоряння утворюють нетоксичні гази, що руйнують відкладення на внутрішній поверхні димоходу. Такі засоби виробляють у різних видах: порошки, рідини чи брикети. Фахівці рекомендують використовувати їх при невеликому нальоті.

Для димарів типу труба димова концентрична з коліном (60/100) L800 для Buderus GB042 рекомендують використовувати хімічне чищення, без механічного. У таких трубах практично не виникає проблеми утворення нальоту.

Чищення димохідних труб обов’язкова процедура, яка допоможе продовжити та убезпечити роботу котла або каміна. Після проведення чищення необхідно обстежити стан димоходу та за необхідності провести його ремонт.

Alex
Без коментарів
Опубліковано в:
Огляди та статті
Усі результати пошуку