Чим краще заповнити систему опалення

Чим краще заповнити систему опалення, водою чи побутовим антифриз-теплоносієм? Все залежить від умов експлуатації, теплообмінників, котельного та насосного обладнання тощо.

На сьогоднішній день, вода є найдешевшим, екологічно безпечним та доступним теплоносієм. Але все ж таки, вода в порівнянні з побутовим антифриз-теплоносієм має ряд вагомих недоліків:

  • Щоб систему опалення не розморозити, вона повинна постійно перебувати та використовуватися при нагріванні в зоні плюсової температури;
  • У хімічному складі води є різні домішки хлору, заліза і солі, у зв’язку з чим у процесі нагрівання проводиться висолювання на стінках труб, нагрівальних елементів, на поверхнях теплообмінників, що призводить до погіршення тепловіддачі, а також сприяють виходу з ладу нагрівальних елементів. за перегрівання;
  • У разі аварійного відключення електроенергії, особливо восени та зими, слід воду зливати з системи, щоб виключити заморожування системи.

Найбільш поширеними та оптимальними на сьогодні теплоносіями як в Україні, так і за кордоном є антифризи на основі етиленгліколю. Під поняттям «антифриз» часто розуміють рідину, що складається з води та етиленгліколю. Хоча такий розчин і забезпечить низьку температуру замерзання, все ж таки в системах опалення його не можна використовувати, так як розчин етиленгліколю є корозійно-агресивною рідиною, яку можна використовувати як теплоносій, але тільки з наявністю інгібіторів корозії, антинакипних, антиспінюючих та інших присадок.

Як теплоносій так само намагалися використовувати тосол, але безуспішно. Тосол є рідиною не розрахованою на роботу в теплосистемах з наявністю алюмінієвих радіаторів, тим більше якщо вони зібрані в поєднанні з трубами виготовлених з чорного металу. Відсутність інгібіторів солевідкладень, а також низький рівень лужності тосолу, що забезпечує стабільність антифризів, не допускають використання тосолу протягом тривалого часу в умовах високих температур.

Побутові антифризи використовуються як низькозамерзаючі теплоносії в системах опалення та теплообмінних пристроях. Вони здатні працювати з такими типами опалювальних котлів: дизельними, газовими та електричними (за винятком тих, що для нагрівання пропускають електричний струм через теплоносій). Основа побутового антифризу складається з моноетиленгліколю, в який додано присадки, які надають антиспінювальні та антикорозійні властивості, а також пом’якшують воду.

Щоб отримати теплоносій із необхідною температурою замерзання, слід додати звичайної води у кількості:

  • Для – 40 ºС – антифризу – 5 частин, води – 1 частина (антифриз – 83%, вода – 17%)
  • Для – 30 ºС – антифризу – 2 частини, води – 1 частина (антифриз – 67%, вода – 33%)
  • Для – 20 ºС – антифризу – 1 частина, води – 1 частина (антифриз – 50%, вода – 50%)

Подальше розведення води призведе до підвищення температури замерзання, погіршення антикорозійних властивостей теплоносія, атак до утворення опадів солей. Оптимальною температурою замерзання теплоносія вважається -30 ºС.

Настійно не рекомендується теплоносій доводити до температури кипіння (106ºС -116ºС), оскільки при перегріві, що перевищує 170ºС, відбувається термічне розкладання етиленгліколю з виділенням газоподібних продуктів згоряння та руйнування антикорозійних присадок.

Administrator
Без коментарів
Опубліковано в:
Новини
Коментарі
Ще немає коментарів.
Напишіть коментар
Ваш коментар
Ім'я
Email
Усі результати пошуку